Originální název: Profesionální žena

ISBN: 80-242-1519-5

Knižní klub (2006) 80-242-1519-5 332
Severočeské nakladatelství (1988)
Československý spisovatel (1971)

Román profesionální žena uzavírá pětici Páralových románů o zmechanizovaném životě maloměšťáků. Stejně jako v prózách Veletrh splněných přání, Soukromá vichřice, Katapult nebo Milenci a vrazi nás autor zaujme bohatostí a otevřeností děje a milostných zápletek. Jeho osobitý ironický styl nám dá nahlédnout do soukromí mladé ženy. Soňa Čechová přadstavuje ,,zkoumaný typ", nezdolnou Angeliku, prožívající mnoho komplikovaných milostných vztahů. Páral tak nastavuje zrcadlo i našemu životu, který často chápeme jen jako hru, erotickou i společenskou. Autorova ironie a kritika míří neúprosně na každého z nás. Ve všech svých románech Vladimír Páral hledá východisko z konzumních postojů. (Založil/a: abeille)

klertecka
  28. 4. 2011, 18:49
Strašně jsem na Soňu žárlila. A proč by taky ne že? Která dívka by nechtěla být jako ona.. všemi obdivovaná, zbožňovaná, milovaná, s útlým pasem, dlouhýma lesklýma zrzavýma vlasama, jiskřícíma zelenýma očima, čekající v Liberci v hotelu Imperial na svýho muže a připravující se na svatbu (kolikátou už..?) Nojo, ale zas ty nástrahy...)) Je to moc hezkej dívčí román.