Originální název: Watership Down

ISBN: 978-80-204-2171-5

Mladá fronta (2010) 978-80-204-2171-5 416
Mladá fronta (1996)
Mladá fronta (1986)

Příběh skupinky králíků, kteří se vydávají na dalekou cestu za novým domovem a za svobodou. Celý příběh je o skupince odvážlivců, kteří vytuší smrtelné nebezpečí a opustí svůj domov. Vydají se na dalekou cestu do neznáma. Spousty nepřátel, mnoho nebezpečných situací a jejich vlastní bezbrannost v nelítostném a drsném světě jim nedodá ani chvilky klidu. Když se přátelé dostanou na místo, které by mohlo být jejich novým domovem, zjistí, že i přes zdánlivé bezpečí se jedná o smrtelnou past. Když se jim podaří uprchnout a vybudovat nový domov, čekají je další obtíže, jaké si jen stěží dovedeme představit. Ale hrdinové příběhu i přes vlastní bezbrannost vítězí díky své prohnanosti nad každým nebezpečím a nepřítelem. (Založil/a: Esmit)

Richard Adams Richard Adams
*09.05.1920

vladislaus
  8. 12. 2013, 16:58
Tato kniha mne teda vůbec nezaujala. Pro koho to je napsané? Ani pro děti, ani pro dospělé. Autorův popisný styl mi šel na nervy. Kdo se nudí, ať studuje život králíků.
S.monika
  7. 2. 2014, 0:19
Myslím, že můj úsudek je zamlžen dětskou myslí .. jako malá jsem viděla ten kreslený seriál, a komu se by nelíbil seriál o hodných králíčcích, kteří bojují proti zlému králíkovi .. kniha, se mi v dětství líbila, teď se na ní chystám znovu, ale pamatuji si jako úžasnou knížku, tak snad mě na stará kolena nezklame!
Martin_cz
  14. 2. 2015, 22:20
Jen škoda, že má sklon k tomu být pohádkou. Přesto jsem si pořád pokládal otázku, zda jí skutečně je.
Rominka
  23. 5. 2015, 21:05
Když jsem začala číst tuto knihu, zjistila jsem že je psaná pro mládež. Řekla jsem si, že už jsem žádnou knihu pro mládež hodně dlouho nečetla, tak že jí dam šanci... a udělala jsem moc dobře. Vážně netradiční zajímavá a napínavá kniha, která mi místy přišla pro mládež trochu děsivá. Je znát, že autor králíky nějakou dobou sledoval, super popsané králičí chování :)
Henkie
  1. 6. 2013, 0:35
Pěkná odpočinková knížka. Ráda jsem prožívala dobrodružství Lískáčovy kolonie. Btw. Generál Čistec byl opravdu děsivý!
Kaiella
  6. 8. 2013, 22:56
Jedna z best of knih. Četla jsem ji poprvé když mi bylo osm, znovu v patnácti a teď o deset let později. Pokaždé si v té knize najdu něco nového a zajímavého.
Snow
  14. 2. 2012, 10:07
Donedávna jsem neměl nejoblíbenější knihu, prostě tu nej, co se mi líbila a něco ve mně zanechala. Po přečtení tohoto úžasného díla se to ale změnilo. Když jsem byl menší, sestra mi z knihy četla, dávno jsem to už zapomněl. Nedávno jsem o dalekou cestu zavadil v knihovně a pustil jsem se do čtení. Jakmile sem začal, ponořil jsem se na plno do dobrodružství Lískáče a jeho kamarádů. Nemohl jsem přestat, prostě to nešlo. Když sem si od čtení musel dát pauzu a ráno jít do práce, bylo to pro mne hotové utrpení. Stále sem byl na váškách a čekal jak se parta králíků vypořádá s nepřátelskou kolonií, pod vedením generála Čistce. Bál jsem se o každého, jako bych byl patřil k nim. Po přečtení knihy jsem byl smutný, že už je konec, tak zase někdy jindy, za pár let, až trochu zapomenu, budu se těšit!
lesky
  24. 7. 2013, 20:26
Pěkný příběh. Pokud se zamyslím nad pohledem z králiči perspektivy, který autor vtisknul čtenáři, tak bych si dovolil konstatovat, že se mu to vzkutku povedlo velmi dobře. Příběh mě nenudil a chvílemi jsem se nejen zasmál, ale i obával o životy hlavních hrdinů - tedy králíků.
Agátta
  18. 3. 2016, 22:56
Hrdina - Hlavoun! Přirozená autorita - Lískáč! Vizionář - Pětík! Miláček všech - Kehár. Hlášky, které se staly součástí našeho domácího slovníku: my létět vélka vóda - hrududu - nikdy není pozdě na: SILFLEJ :-)
Tery
  24. 1. 2016, 12:34
Králici jsou moje srdcovka od dítětě. Knížku jsem dostala cca 10 let zpátky k narozeninám a tento příběh mě doprovází celým mým životem až dosud.
Lucievach
  21. 1. 2016, 8:47
Je to pohádka pro děti, odmyslete si králíky a je to román pro dospělé plný odvahy, překonávání překážek a síly. Myslím, že v téhle knížce si každý najde něco svého. Někde jsem četla doporučený věk pro tuto knihu jako u stolní hry : 9-99let :) za mě prostě ano - zkuste ji.
Majka82
  26. 6. 2014, 11:12
Dlouho mi trvalo, než mě kniha opravdu "chytla". Druhá polovina má větší grády a dobrodružnější děj. Jména králíků mi zpočátku dělala problém při zapamatování. Čistcova kolonie a dění kolem ní bylo skvěle vystupňované a závěrečný souboj s Hlavounem je vrcholem knihy. A poslední stránka mě ze stavu napětí vrhla přímo do lehké melancholie a dojetí. Králící forever!
staci
  12. 1. 2013, 9:58
Opravdu zásadní kniha, která se dá číst v každém věku. Poutavý, napínavý a velmi milý příběh vás doslova vtáhne. Tu knihu miluju!
Fortune
  11. 11. 2010, 19:14
Moje nejoblíbenější knížka. Četla jsem ji už mnohokrát a pořád se k ní vracím, naposled letos o prázdninách. Pořád má v sobě něco, co mě vždycky vtáhne do děje, jako kdyby se jednalo o příběh o lidech, místo o králících=) Pokaždé mám o Lískáče stejný strach, když se vypraví na farmu, a vždycky mám stejnou starost o Důlka, když si vrazí do pracky trn... Prostě moje zamilovaná knížka=)