Balzamovač

Balzamovač Originální název: Shigeshoushi

Hanami - 2010
ISBN: 978-83-60740-41-5

Hanami (2010) 978-83-60740-41-5 176

Balzamovač je příběh o smrti, či spíše o tom, co lidé cítí, když odchází jejich blízká osoba. Smutek, žal, rozhořčení. Bolestně prožité skutečnosti lze jen těžce popsat. Balzamování tělesných pozůstatků poskytuje žijícím možnost se s nimi rozloučit a pomáhá jim zachovat co možná nejlepší vzpomínky na zemřelé.
Být balzamovačem znamená pro Mamiya Shinjurō víc než jen práci. Vděčnost rodinných příslušníků zemřelých a pocit vykonávání něčeho důležitého a pozitivního jsou kladnou stranou tohoto povolání. Je zde však i negativní aspekt, který vyplývá z každodenního přebývání se smrtí...
V roce 2007 vznikl na základě komiksu Balzamovač televizní seriál, který odvysílala televizní stanice TV Tōkyō. (Založil/a: Esmit)

Mitsukazu Mihara Mitsukazu Mihara
*17.10.1970

Shax
  28. 10. 2011, 23:19
Krásně morbidní námět, to já ráda! Frustrovaný balzamovač z nedostatku lidského tepla, sem tam pár srdcervoucích příběhů a pár nalíčených mrtvol. Líbí.
Ann-K.
  26. 3. 2014, 22:35
Krásné, mrazivé a občas snad i vtipné :D(záleží asi na povaze člověka) Sympatické postavy, (podle mě) originální námět a zajímavý děj....prostě manga se vším všudy :)
Tomas Himbeere
  28. 9. 2012, 12:03
Velmi zvláštní námět. Nečekejte žádný horor ani krvák. Balzamovač je soubor smutných, ale zároveň mrazivě poetických povídek. Důkaz toho, že se na český trh v posledních letech konečně dostávají kvalitní manga komiksy pro o něco starší, pokročilejší a snad i náročnější čtenáře.