Kejklíři léta

Kejklíři léta Originální název: Kejklíři léta

Zoner press - 2010
ISBN: 978-80-7413-079-3

Zoner press (2010) 978-80-7413-079-3 144

Město je místem mnoha světů, které se navzájem straní. Za světem všedních starostí se skrývá i svět dětských snů, město podvržených. Místo plné zanedbaných zahrad a úkolů, ve jménu kterých je potřeba riskovat vše, třeba zkusit ulovit ztracenou ulici. Poetická pohádka ze současnosti pro ty, co stále chtějí věřit snům. Příběh o místě s trochu jinými pravidly a hodnotami, než jsme zvyklí. Protože kouzla, hrdinové a šťastné konce neumírají s naším dospěním. Zůstávají s námi, čekají nás právě v takových zapomenutých zahradách.
Tak moc chybí ve světě dospělých moudrý a laskavě citlivý příběh bez násilí. A tak jsem pro vás jeden takový „našel" v našich zapomenutých dětských snech.
Ondřej Netík je vypravěč, který celoživotně studuje hermetickou magii. V jeho příbězích se míchají současné reálie s kouzelnými bez zjevné hranice. Díla plná symbolů, která potěší zvláště čtenáře schopného číst mezi řádky, ale nezklame ani jako čtení pro potěchu. (Založil/a: Esmit)

Radka Pařízková
  15. 3. 2015, 18:26
Nádherná nejen dětská knížka. Ráda se k ní vracím, stejně jako ona se vrací ke mně. Miluju tu její dětskou nevinnost v každém směru. Ať je to jednoduchý příběh, který prostě musí skonči dobře, protože tak to je a tak se to má. Protože prostě bagr! :D Číší z ní dětská radost a hravost, kterou by si měl každý znás uchovat tam někde v srdci.
Vorobok
  23. 2. 2014, 20:11
Zajímavé ne-čtení :) Skvělá ztracená ulice. Různorodí kejlíři, každý něčím specifický. Propletení fantazie a reality. Dobrý nápad. Doporučuji. Jediné co mohu knize vytknout byly ilustrace, proto za 4 hvězdy, jinak bych dal 5 :)