Beton, kosti a sny

Beton, kosti a sny Originální název: Beton, kosti a sny

Argo - 2009
ISBN: 978-80-257-0154-6

Argo (2009) 978-80-257-0154-6 204

Deset let uplynulo od chvíle, kdy Pavel Renčín vydal svou první povídku. Tento sborník je výběrem toho nejlepšího, co za tu dobu napsal. Každá z povídek je sklíčkem pestré mozaiky - jedna vás zamrazí, druhá překvapí a třetí zanechá prchavou lítost. Některé jsou poetické, další napínavé či dobrodružné. Jedno ale mají všechny společné: prolínání reality a fikce. Hledání fantazie ve světě kolem nás.

1. Jen tančí, nemluví, nespí
9. Na křídlech zlatých draků
10. Balada krve

Moreanne
  22. 8. 2013, 23:19
Tohle byla moje první knížka od Pavla Renčína, ale rozhodně nebyla poslední. Podle hodnocení jsem čekala, že bude dobrá, ale že to bude až tak originální, to mě opravdu překvapilo. Hned první povídka mě dostala. Některé sice byly trošku slabší, nebo aspoň mě osobně až tak nezaujaly, ale jako celek je kniha skvělá, čtivá. Pan Renčín má opravdu bujnou fantazii (což je jedině dobře :-))
El Curo
  10. 8. 2016, 21:44
Zprvu mě konsternoval ten styl vyprávění, který tedy rozhodně nemám rád, čili jsem se na písmenka díval poněkud nenadšeně, ale po pár stránkách jsem pochopil, že to autor vskutku umí a už jsem klouzal po větách jako másle. Vlastně to byl celkem zdařilý exkurz a určitě si koupím nějakou další knihu.