Krev elfů

Poprvé vydáno celosvětově: 2009

Plejáda - 2010
ISBN: 978-80-87374-17-7

Plejáda (2010) 978-80-87374-17-7 536

Mladá žena z chudinských čtvrtí Ria de Janeiro, prastará legenda, cesta časem do zapadlého, zimního světa - elfí epos Wolfganga Holbeina vrhá úplně nové světlo na patrně nanejvýš fascinující postavy fantasy. Pia je dítě ulice. Vyrostla v chudinských čtvrtích Ria de Janeiro, proto zná denní boj o přežití a plánuje větší ránu, aby přišla k penězům. Přitom se skoro nic nedaří a víc než to: Pia je náhle katapultována do zimního středověkého světa. Zmatený obraz se skládá jen pomalu v záhadný rébus: Pia přistála v Bělolese. Kdysi tu panovala válka mezi elfy a lidmi, která skončila zmizením elfů a proroctvím. Princezna Gaylen se vrátí a s ní síla starého elfího kouzla. Proroctví, které pro Piu všechno změní, neboť nakonec je to ona, kterou v Bělolese nazývají prostě jen "Gaylen"... (Založil/a: Esmit)

PeťkaW.
  8. 1. 2014, 10:47
S velkým sebezapřením a přemáháním jsem před chvílí konečně knihu dočetla. Musím bohužel říct, že takhle do čtení jsem se musela naposledy nutit, když jsem četla odbornou publikaci o české literatuře 19. století. Nenávidím rozečtené série, ale u téhle mě nikdo a nic nepřinutí, abych začala číst i další díly. Protože: děj - o ničem, postavy - do jedné krajně nesympatické, prostředí - nudné, zápletka - rovna příběhu o tom, jak pejsek a kočička vařili dort, spád - dětská sjezdovka je proti tomu, co se mi dostalo v knize, zabijácký sešup, poutavost - nulová, jazyk - otřesný, ale za to může s největší pravděpodobností překlad a korektura (překlepů a chyb v tisku nepočítaně, a několik vět za sebou typu: "Bývala by nebyla byla viděla..." mě opravdu ničily), rozsah - kolosální, když vezmeme v potaz, že děj se odehrával ve 14 dnech, z toho 2 byly popisovány na 300 stránkách. A takhle bych mohla pokračovat dál. Miluju fantasy tématiku a ještě víc tu, ve které jde o elfy. Ale tohle prostě... nešlo. Letopisy elfů jsou obrovským zklamáním.
Ajka13
  23. 4. 2012, 21:15
Nádherná fantasy, ale jak již zmínila belle, kniha na pěti stech stránkách popisuje krátký dějový úsek, který by se dal shrnout na polovinu. Myslím, že pokud by bylo tempo svižnější, příběh by se snáze četl a určitě více zaujal, nicméně i tak se velice těším na pokračování.
mysimysi
  10. 9. 2013, 18:13
Zpočátku jsem měla problém se do knihy začíst, ale vytrvala jsem a pak nemohla přestat. Pak zase přišlo pár nudných pasáží, pak se to opět rozjelo a tak pořád dokola. Je to první takto tlustá kniha, kterou jsem přečetla a dala my trochu zabrat,ale i tak se těším, až si půjčím druhý díl.
•DARLA•
  18. 6. 2013, 21:53
Zpočátku dostanete úplně jiný příběh, než vám slibuje obálka. Táhne se jak medová slina a figurují v něm podivně pojmenované postavy (Ježíš, Pia). Asi v polovině se to ale zlepší, autor zde čerpá z fantasy klasiky, nepřináší nic nového a ani se to nesnaží kamuflovat, naopak. I dialogy mě občas rozčilovaly, jak byly nicneříkající, nesnesitelně natahované. Oddechová četba při čekání na autobus. S polovičním rozsahem by to bylo úplně jiné kafe.
belle
  25. 9. 2011, 19:28
Zajímavá kniha, zajímavé téma. Bohužel, jak je u Hohlbeina zvykem, jedna zápletka = 500 popsaných stránek. Celá kniha je vlastně o tom, jak se Pia s kamárdkou Alikou dostane branou do jiného světa, kde je pokládána za znovuzrozenou elfí princeznu. Takže na začátku jsme v Riu, pak se přesuneme do tajemného Bělolesa a na konci skončíme zase v Riu, kam se Pia záhadně vrátila. To vše na 550 stránkách. Bohužel se příběh v této knize zatím jenom rozvíjí a začíná, tudíž je zde spousta náznaků a spousta nejasností, které mě upřímně řečeno vadili. Mám ráda tajemství, ale mít více otázek a téměř žádnou odpověď... to mi vadí a snižuje to v mých očích kvalitu knihu. Kdyby měla kniha stránek 200 dám 100 %, takhle to bylo trošku utahané a místy nudné. Takže dávám 80 %. Ale poku