V temnotě

Poprvé vydáno celosvětově: 2006

Fantom Print - 2010
ISBN: 978-80-7398-086-3

Fantom Print (2010) 978-80-7398-086-3 272

První kniha série Kal a Niko Leandrosovi.
Vítejte v New Yorku. Pod Brooklynským mostem žije trol, v podkrovním bytě na hlavní třídě bydlí nádherná upírka a v New Jersey prodává ojetiny satyr - a to je jen špička ledovce. Většina lidí si samozřejmě nadpřirozené hemžení kolem sebe neuvědomuje, ale Kal Leandros je člověk jen napůl. Temný rodokmen jeho otce překypuje děsivými nočními můrami - a on i celá jeho rasa z jiného světa po Kalovi nemilosrdně jdou. Proč? Kal se raději nezdržuje na jednom místě tak dlouho, aby to zjistil. Jemu a jeho nevlastnímu bratru Nikovi se čtyři roky dařilo být o krok napřed, ale teď je pronásledovatelé opět našli. A Kal se brzy dozví, proč po něm touží, proč jej vždycky chtěli dostat... (Založil/a: Esmit)

Rob Thurman Rob Thurman
*03.08. 1941

Blueberry
  21. 4. 2014, 8:18
Poměrně nudná a nezajímavá urban fantasy. Nezaujali mě ani hlavní protagonisté, ani děj okolo něhož se to celé otáčí a ani jazyk, jakým je to napsané. Z toho všeho co na trhu lze najít, je série o bratrech Leandrosových prostě to slabší a za další díly opravdu peníze utrácet nehodlám.
Elie Darrem
  3. 9. 2014, 20:12
super relax, musím říci, že poslední dobou čtu jen fantasy na pohodičku a odreagování. Líbí se mi Kalův vtip nebo sarkasmus,více se mi asi líbí pojem kousavý sarkasmus, Niko je kapitola sama pro sebe - 100% zajímavá...napínavé, vtipné, čte se to samo.... těším se na další díl, který už mám mezi námi rozečtený ....řekla bych, že bratři se dokonale doplňuji a Rob Kamarád alias Loman je neskutečný
kat
  30. 3. 2011, 21:19
Tahle knížka mě bavila. Hlavně konec jsem jsem přečetla opravdu rychle. Moc se mi líbil ten vztah bratrů a taky bych chtěla takového svého bráchu nica :-)
Eirene
  29. 1. 2011, 16:30
Nemůžu si pomoct, ale chvilkami mě kniha nudila až tak, že jsem ji musela na pár týdnů odložit, abych byla schopná ji dočíst. Přijde mi, že kniha je psaná na efekt, chvilkami je tam tolik ironie až to není hezké a to mě opravdu nebavilo. Ano bylo tam pár skvělých stránek, ale ty to nevytrhly.
Gabriel
  7. 11. 2010, 14:03
Tuto knihu jsem přečetla takřka jedním dechem. Nejenže, je tato kniha skvěle napsaná a nenudí tak člověka ani na vteřinu, ale je to něco nového a temného v žánru fantasy. Urban fantasy je skutečně skvělý žánr, ve kterém bych si ráda přečetla více takových knih. Přeci jen, romantických knih s upíry je tu víc než dost. Příběh o dvou bratrech, z nichž jeden je napůl démon, mi místy přípomíná seriál Lovci duchů (i když musím uznat, že Kal a Niko mají často vtipnější hlášky a hašteří se taky pořádně), možná i proto jsem po této knize sáhla. Doufám, že tenhle žánr s démony se teď uchytí, i když to zas vypadá, že místo upírů sem nastoupí romantické knihy s anděly....
Unicorn-nya
  2. 11. 2015, 19:49
Tahl kniha mě dostala. Je to neobvykle napsané a hlavně postavy jsou neobvyklé. Například Robin xD to je charakter sám o sobě xD občas jsem se i nasmála. A vztah mezi bratry je velmi originální a jako správná yaoistka poznám, kdy má kdo bratrský komplex xD
KatyRZ
  19. 6. 2011, 19:52
Je to fajn odpočinková četba. Urban fantasy, která je ještě pořád spíš pro holky, ale při tom se netočí kolem romantiky, což je velmi příjemná změna. Omáčky je tam vskutku hodně, ale je to příjemná omáčka, plná zábavných momentů.