Jak mi Starbucks zachránil život

Jak mi Starbucks zachránil život Originální název: How Starbucks Saved My Life

Columbus - 2008
ISBN: 978-80-7249-243-5

Columbus (2008) 978-80-7249-243-5 250

O muži, který ztratil práci i rodinu, aby nakonec našel štěstí za pultem kavárny. V šedesáti ztratil autor vše — dvacetileté manželství, práci, zdraví. Nová přítelkyně mu porodila syna, ale on neměl peníze, aby je uživil. Pak se mu díky manažerce Crystal naskytla možnost nastoupit v kavárně Starbucks. Jak bez nadsázky říká, tato práce mu zachránila život. Poprvé v životě se ocitl v menšině, jediný postarší běloch v týmu mladých Afroameričanů. Byl nucen si přiznat své zakořeněné předsudky a těžkost práce ve světoznámé kavárně. Všichni spolupracovníci se k němu ale chovali s respektem a vlídně a on začal postupně poznávat dosud nepoznané pocity vděčnosti a soudržnosti. Stal se z něj člověk, kterého mají všichni, včetně jeho dětí, daleko radši… V pozadí Gillova příběhu stojí téměř univerzální kulturní fenomén — zkušenosti s prací ve společnosti Starbucks. Prostřednictvím knihy se dostaneme za obslužný pult jedné z nejznámějších světových společností a poznáme, jak opravdu funguje, kdo jsou to baristé a co mají na své práci rádi (a co jim vadí). Mezi Crystal a Mikem vzniká postupně stále silnější přátelský vztah — jsme svědky zázraků, které mohou nastat, když ve snaze pomoci bližnímu svému dokážeme překonat rasové, společenské a věkové bariéry. (Založil/a: Kafemlejnek)

stepuli
  18. 2. 2014, 18:59
Je to knížka k zamyšlení. Co je vlastně důležité? A je opravdu ponižující pracovat například v kavárně? Mě osobně teda docela vytáčel popis práce, protože s tímto oborem mám taky zkušenosti a dost věcí bych dělala jinak.. Ale jinak velice dobrý příběh, občas je dobré se zastavit a trochu ze zamyslet, za čím se to vlastně pořád honíme.
bojovnicka
  9. 9. 2012, 18:57
Velmi příjemné čtení a možná si člověk sám přehodnotí, co je pro něj důležité. Knihu jsem přečetla téměř najednou, nešlo se od ní odtrhnout. Příběh, který osloví stejně tak mladé tak i starší čtenáře.
Lindsey
  5. 4. 2014, 23:01
Asi jsem příliš velký cynik na to, abych docenila kvalitu této knihy. Kavárny Starbucks miluji, a tak jsem doufala, že se o nich dozvím trochu víc. Ano, člověk mohl nahlédnout za pult jedné z nejznámějších kaváren, ale celé mi to přišlo spíš o prozření arogantního hlupáka. Ideální pracovní prostředí, všichni se k sobě chovají mile a zákazníci jsou povětšinou dobře naladěni. Celkově je kniha tak idealistická, že bych ji označila za propagandu. Do čtení jsem se musela nutit a nakonec ve mně žádný hlubší dojem nezanechala.
NomenOmen
  14. 1. 2015, 22:45
Je opravdu zajímavé, jak se hodnocení některých knih odvíjí od rozpoložení, ve kterém je čteme. Po této knize jsem sáhla v situaci,kdy jsem brigádničila v supermarketu u oddělení lahůdek. Pravda - nikdy jsem nebyla tak vysoce postavená, jako Mike-ovšem tu pracovní rutinu jsem si díky této knize dovedla skvěle užít. Není to z těch děl, které bych četla dvakrát, avšak má v sobě krásno, které čtenář vnímá srdcem a projeví se úsměvem.