Obléhání Macindawu
Originální název: The Siege of Macindaw
Poprvé vydáno celosvětově: 2007

Egmont - 2014
ISBN: 978-80-252-3052-7

Egmont (2014) 978-80-252-3052-7 320
Egmont (2010) 978-80-252-1381-0 320

Chronologicky sedmá kniha fantasy série příběhů o Willovi a jeho přátelích z hradu Redmontu.

Kde najde Will v rozvráceném severním lénu bojovníky, které potřebuje, aby dobyl zpět hrad ovládaný sirem Kerenem a jeho tlupou zločinců, a osvobodil Alyss ze zajetí? Za hranicemi se navíc shromažďují klany divokých Skotiů a chystají vpád do araluenského království.
Čas se krátí. Willova odvaha a vynalézavost - a příjezd dávného přítele - jsou to jediné, co může zabránit hrozící invazi a zachránit Alyss před děsivým osudem. (Založil/a: Porto21)

Ciba
  13. 10. 2014, 8:45
Další příjemná jednohubka z dílny tohoto talentovaného Australana. V rámci série se neřadí k těm nejlepším kusům, ale i tak věrného čtenáře neurazí.
tomdra
  12. 11. 2012, 21:20
Pěkný příběh o třech přátelích Willovi, Horáci a Alyss. Četl jsem jen sice 7 díl, ale naštěstí to na sebe moc nenavazuje.
Ještěrka Mollitiam
  5. 7. 2016, 19:02
Tahle kniha byla trochu slabší, ale líbí se mi využití Skandijců i různé nápady a taktiky. Například Willův dvoukolák byl dobrý. Jsem ráda za to, jak to dopadlo s Trobarem a fenou. Milé mi přišly i dopisy na konci. Orman je podle mě nakonec taky fajn postava. Pravda, nebyl tu moc Halt se svým humorem, ale vtipy nevymizely, takže to zas tak nevadí. Tady mi ale vadilo, jak autor příliš často a důrazně (až vleklé v jistých chvílích) poukazuje na Willův výcvik. Čtenář, který to četl od začátku přece chápe, že když Will prvních pět dílů absolvoval výcvik, tak se bude pohybovat a mířit instinktivně. Chápeme přeci, že střílení, plížení se a lezení trenov několik let a jde mu to.
flagrin
  16. 9. 2013, 18:21
Naprostý souhlas s Gandalfusem. Kniha mě donutila, abych se dalším dílům raději již nevěnoval. Na pomoc přijde jen Horác, ale vůbec by nebyl žádný problém, kdyby s ním přišla celá armáda. Ne, oni raději pošlou jen jednoho ceněného rytíře... A pak ta super věc, kdy záporák není záporák, ale vlastně chudinka co neví, co chce... Ale horší než šestka to není.
doubek
  1. 1. 2013, 20:29
Rozhodne nemuzu souhlasit s Gandalfusem, tahle kniha podle me patri mezi nejlepsi z tehle sagy...
Trochu mi vadilom ze se tento dil nezucastnil halt a jeho humor...will ma ale take dobre napadya spolecne s horacem, alyss a malcolmem vse daji do poradku :)
Nektere casti byly sice nudne, v tom s nim souhlasim ale jine casti to vynahradily.