Jindřich V.

ISBN: 978-80-200-1807-6

Academia (2009) 978-80-200-1807-6 128
Knižní klub (2003)
Státní nakladatelství krásné literatury a umění (1964) 862 souborné vydání

Příběh mladého anglického krále, který se na radu arcibiskupa z Cantenbury rozhodne bojovat za své právo na francouzský trůn, byl poprvé zfilmován již v roce 1944 s Lawrencem Olivierem v hlavní roli.

William Shakespeare William Shakespeare
*duben 1564 - †23.04.1616

Tojaheva
  30. 6. 2015, 21:25
Po pravdě jsem vůbec nečekala, že se mi to bude tak snadno číst, jelikož to byl můj první Shakespeare (respekt). Čte se to ale opravdu dobře, místy je to velmi vtipné a než jsem se nadála, byla jsem u konce.
Alyss Mainwaringová
  11. 12. 2015, 14:52
Pokud jste od Shakespeara ještě nic nečetli, možná to není nejlepší volba a zkuste Hamleta nebo Romea a Julii, taková klasika :) V každém jiném případě si tohle přečtěte, protože to vážně stojí za to - nemohu posoudit historické chyby, ale alespoň pro mě by drama nebylo jaké má být, kdyby se řídilo výhradně skutečnými událostmi. Literární skvost, rozhodně pět hvězdiček.
Fešná Bleška
  30. 8. 2014, 17:35
Jedna z mých nejoblíbenějších Shakespearových historických her. I když tam je z historického hlediska pár chybiček, dramatu to neubírá, ba právě naopak. No, Shakespeare je prostě Shakespeare a ani zde nezklame.
Adenoid Hynkel
  15. 3. 2016, 18:52
Snad moje nejoblíbenější Shakespearova hra - svižná, dramatická a uvěřitelná. Osudy Jindřicha V. sledujeme už v Jindřichu IV. Proměna, kterou si mladý, ambiciózní král prošel, je neuvěřitelná a jeho výřečnost omračující. Právě některé jeho úderné výroky vynášejí (alespoň pro mě) hru do nových výšin - svou celou mysl zaměstnejme tím, abychom začali náš velký čin.