Originální název: I´m Dancing As Fast As I Can

Portál - 2013
ISBN: 978-80-7367-935-4
Vyšlo jako e-kniha

Portál (2013) 978-80-7367-935-4 296 Vyšlo jako e-kniha. e-book (epub)
Portál (2013) 978-80-7367-941-5 296 Vyšlo jako e-kniha. e-book (pdf)
Portál (2013) 978-80-7367-915-6 296 Vyšlo jako e-kniha. e-book (mobi)
Portál (2011) 978-80-7367-580-6 296
Portál (2008) 978-80-7367-411-3 296

Autobiografická zpověď úspěšné emancipované ženy, scenáristky a režisérky newyorské televize, která mobilizovala všechny síly své osobnosti, aby dokázala žít bez návykových medikamentů. Odhodlání k takovému skutku však spolu s dalšími okolnostmi, jako byly patologický vztah s přítelem, nesprávné doporučení psychologa či ztráta kariéry i sebe samé, způsobilo, že se psychicky zhroutila a prošla si martyriem při pobytu v psychiatrických léčebnách i při opětovné snaze začít žít nový život. Příběh je také výpovědí o bolestech a úzkostech, které v dnešním světě mohou postihnout každého z nás, ale zároveň nám dává naději, že s nimi můžeme bojovat a zvítězit nad nimi.Autorka začala psát tuto knihu o bolesti a hektičnosti života v New Yorku jako součást terapie po návratu z psychiatrické léčebny. Přestože sepsala svůj příběh už v roce 1979, jeho obsah je nadčasový a dnešní čtenáře bezesporu osloví.Je určena všem, kdo se zajímají o psychologii a lidské osudy. (Založil/a: Kavischka)

Barbara Gordon Barbara Gordon
*07.08.1918 - †29.12.1987

Introvert
  4. 3. 2014, 18:32
Tuto knihu už jsem četla několikrát. Pokaždé mě vtáhla do děje jako poprvé; přes to tragično, které je v knize obsažené, je vlastně ve finále velice optimistická. Vypovídá o vnitřní síle člověka, který se pomocí silné vůle a samozřejmě podpory okolí dokáže odrazit ode dna a plavat. Určitě doporučuji.
Anael
  31. 8. 2012, 15:50
Knihu jsem si přečetla, protože nám už dlouho stála v poličce. Šokovala mě, děsila, ale ukázala mi i to, že když člověk bojuje, může se k vítězství přiblížit. Co se mi nejvíce líbilo, byly básně Pabla Nerudy, k němuž mě knížka přivedla.
ssuva
  14. 1. 2013, 17:52
Když jsem tu knihu asi před 2 roky četla, připadaly mi ty příznaky, které autorka popisuje, mírně řečeno nepravděpodobné. Po prožitcích loňského roku, kdy jsem sama procházela vleklou a těžkou krizí, jsem si na ně doslova a do písmene sáhla. Nebýt tohoto varování - na knihu mne upozornila jedna velice dobrá známá, pravděpodobně jsem sama okusila, jaké to je, být pod vlivem utěšujících prášků. Jakmile jsem se dostala do situace, že jsem byla postavena mezi volbu medikace nebo jiná cesta, zvolila jsem tu jinou, asi obtížnější a každopádně pomalejší. Ale vlastní. Tato kniha a ještě pár dalších mi však na tom rozcestí, kam se jednoho dne může dostat každý z nás, hodně pomohla.
ribička
  7. 9. 2010, 14:02
O životě, smrti a lidské psychice. Podle mě poněkud šílená zpověd od ženy, která měla problém a hodně lékařů jí nedokázalo pomoci. Kniha je to výborná, jen se musíte trochu prokousatzačátkem
Jandovka
  27. 3. 2013, 10:00
Vskutku zajímavé čtivo. Byla jsem nemocná a neměla po čem v knihovně sáhnout, co bych ještě nečetla - kromě Barbary. Sáhla jsem po ní a hle, možná bylo tehdy moc brzo na takovou knížku, ale v lecčem mi otevřela oči a naučila mě mít ráda věci, které nejsou tak černobílé, ale mají všechny odstíny šedi.
Makulenka
  20. 8. 2016, 13:35
Osobni zpoved o hledani sebe sama, zbavovani se navyku na lecich a ozdraveni svych vztahu. Zacatek byl pro me takovy tezko uchopitelny, necetlo se mi to uplne snadno, ale v okamziku, kdy se Barbara dostala do psychiatricke lecebny a popisuje svoje rozhovory s terapeutkou se kniha stava takovym prostredkem k "prozreni". Zajimave postrehy o vztazich deti a rodicu, o tom, co rodice nekdy i nevedomky svym detem predavaji a jak ty si to pak s sebou nezpracovane vlecou...
Rudka
  9. 5. 2012, 11:13
Scénaristka a režisérka newyorské televize Barbara Gordonová začala psát svůj příběh roku 1977, jako součast terapie, poté když se vrátila z psychiatrického léčení. Byla sama,neměla práci a pokoušela se najít cestu zpátky do života. Podařilo se jí napsat sugestivní dílo, zpověď uspěchané, emancipované ženy v nemilosrdných, odcizených poměrech komerční Ameriky. Život v hektickém New Yorku a náročné povolání soustavně nahlodávalo její citlivou a vnímavou nervovou soustavu až k úplnému zhroucení.
Nahlížíme do nitra silné, zajímavé osobnosti, která měla dost vnitřní energie a vůle, aby zvítězila nad osobním neštěstím a vybudovala si nový život.
kapitan
  13. 2. 2014, 18:06
Knihu jsem přečetla na doporučení kamarádky v době,kdy se u mě začali projevovat silné úzkosti,s tím že jí tuto knihu doporučil psycholog.Ze začátku jsem si myslela,že snad čtu sama o sobě a dost mě to zhrozilo,léků které jsem čertvě dostala jsem se ani nedotkla a dávám se dohromady bez nich,je mi dobře!!!Ta kniha mi pomohla,alespoň si to tedy myslím a doufám,že mě už nic neskolí....