Tajemství Velkého Vonta

Olympia - 2005
ISBN: 80-7033-870-9

Olympia (2005) 80-7033-870-9 204
Olympia (1991) 204

Třetí díl volné trilogie (1. Záhada hlavolamu, 2. Stínadla se bouří) dobrodružných příběhů chlapců z party Rychlé šípy. Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka se tentokrát vydávají do starých temných uliček Stínadel, aby pomohli Velkému Vontovi Vláďovi Dratušovi, o němž se šíří zvěsti , že za záhadných okolností přišel o ježka v kleci, nejcennější symbol Vontů. Odhalí přitom další podrobnosti z dávné vontské historie.

VerenaLord
  30. 1. 2013, 0:43
Velký Vont mě bohužel neuchvátil tolik jako předešlé dva díly, což je škoda, protože myšlenka byla velice pěkná a hezky napsaná. Ale konečný dojem mi něco kazilo, jen nevím, co to bylo.
calamity-jane
  12. 1. 2014, 11:10
Zcela nepochopitelně mě tahle knížka v dětství či mládí minula, a tak jsem ji četla uplně poprvé. Zápletka dobrá, rozuzlení taky, no ale předchozí díl měl takový lepší spád.
nečik
  17. 10. 2011, 9:12
Nejlepší díl z celé třídílné série. Parádní počtení. Hlavně jako mladý jsem měl Foglara mezi svými oblíbenci.
mbaaron
  5. 10. 2010, 23:05
Asi nejméně známá část mezi Stínadelskými foglarovkami.Skvělá atmosféra, dodnes si pamatuju jaxem s napětím četl výpravu do starého a tajemného Kocouřího hrádku ... jednoduše masterpiece!
L_O_U_S
  1. 7. 2015, 15:45
Jestliže je Záhada hlavolamu nejklasičtějším a Stínadla se bouří nejbolestivějším dílem série, Tajemství Velkého Vonta je určitě tím nejstrašidelnějším. Všechna tajuplnost Stínadel a všechen děs trilogie kulminují v třetím díle. Kocouří hrádek a jeho děsivé tajemství nedostanu z mysli, ani „kdybych byl sto let naživu“. Je obdivuhodné, že tak skvělé pokračování sepsal Jaloslav Foglar po desítkách let.
lucascus
  6. 1. 2014, 20:15
Záhada hlavolamu a Stínadla se bouří jsou bezpochyby mnohem lepší než tento díl, ovšem musím uznat, že Jaroslav Foglar uzavřel tuto trilogii se ctí a se stejnou touhou, jakou měl na počátku své literární tvorby. Žádná jiná česká kniha se nedostala do povědomí napříč tolika generacím, jako právě tato trilogie. A ať si ji dnes pročítají osmdesátiletí dědečkové, nebo generace nejmladší, výsledek bude vždy stejný - probuzená touha po něčem, co tak krásně zní, ale dá se jen tak obtížně prožít doopravdy.
ZlatiHra
  15. 3. 2012, 23:31
Tajemná a velice dobrodružná kniha! Tuto trilogii jsem zhltla několikrát a i kdybych ji četla po 10., tak pro mě bude stejně tak tajemná, jako při prvním přečtení.
JayCZ
  9. 1. 2011, 14:25
Jaroslav Foglar bude pro mne na navždy jeden z nejlepších spisovatelů. Kniha se pěkně čte a ani vás nenapadne, že by jste knihu nedočetli. Knihu si zamilujete. :)