Anna a Král

Anna a Král Originální název: Anna and the King

Ikar - 2000
ISBN: 80-7202-625-9

Ikar (2000) 80-7202-625-9 203

Romance, která se odehrává v exotickém prostředí Bangkoku, je prodchnutá odvahou a emocemi a byla dvakrát zfilmována. (Založil/a: Kavischka)

Elizabeth Hand Elizabeth Hand
*29.03.1957

spirlice
  13. 9. 2013, 22:27
Ovdovělá učitelka Anna (Jodie Foster) podnikla něco, co bylo pro ženu z viktoriánské Anglie naprosto nezvyklé. Rozhodla se odjet se svým synem na dobrodružnou cestu do neznámé země, do Siamu. Chce ji poznat a pokusit se tak navázat spojení dvou odlišných světů. Nechává se zaměstnat jako učitelka početných dětí samotného siamského krále Mongkuta (Chow-Yun Fat). Kultivovaná Anna zprostředkovává svým žákům konfrontaci obou kultur se všemi rozličnostmi náboženství i nesmyslnými předsudky a poznává, že siamský král je muž, který přesně ví, kam chce vést svou zemi a jak vypadá moderní svět. Tak si krásná a emancipovaná anglická učitelka zamiluje nejen exotickou zemi, ale i krále samotného.
Steak
  2. 4. 2016, 18:14
Příběh mě nijak zvlášť neoslnil, přestože byl pěkný (a příliš naivní). To, co se mi na téhle knížce moc líbilo, bylo její kulturní pozadí a atmosféra koloniálního světa. Celkově se jedná o lepší průměr, přidávám jednu hvězdičku navíc kvůli hře o Slunci a Měsíci, která si mě získala (mám moc ráda legendy).