Po Valentýnu

Po Valentýnu Originální název: Na Valentijn

Odeon - 2007
ISBN: 978-80-207-1244-8

Odeon (2007) 978-80-207-1244-8 247

Svátek zamilovaných je v kontextu příběhu o pětici dětí volnomyšlenkářské hippiesácké matky míněn vrcholně sarkasticky, nejen líčením incestního vztahu. Autorka boří mýtus glorifikované květinové generace. Ideály lásky, míru a porozumění dostávají na frak, hrdinové jsou jejich obětí. (Založil/a: Kavischka)

#drama  #beletrie
Esther J. Ending Esther J. Ending
*??.??.1975

chrispe
  13. 11. 2012, 23:09
Tato kniha se doopravdy nebojí ničeho a jde až na kost. Je to příběh pěti sourozenců, splozených hippie matkou, se zvláštními jmény Rain, Storm, Forrest, Ocean a Pillow. No, tedy především příběh životem vláčené Rain. Líbil se vztah Rain a Fukeho. Líbil se mi Fuke. Jejich konverzace jsem si četla několikrát. Pomalu se obnažuje jádro příběhu a odkrývá tak pohnutky a proč je příběh těchto lidí takový, jaký je.
Blueberry
  11. 2. 2015, 20:43
Tahle knížka má skvělé pozadí příběhu. Především zajímavé hrdiny a situace, které v něm probíhají. Trochu mi vadilo, že se hlavní dějová linka točí hlavně okolo Raininy mentální roviny, o jejích problémech a psychice celkově. Přiznám se, že mi tam chyběly vhledy jejích bratrů, které by to mohly oživit. Obzvláště je mi líto, že se Endingová nevěnovala více vztahu Stroma a Rain - chápu, že jejich poměr je jen jedním z mnoha témat této knihy, a že ve skutečnosti o to nešlo, ale mě by to bývalo určitě zajímalo. Jednoduše mi trochu vadilo, že autorka vynechala ostatní sourozence. Zajímavá a silná kniha plná temných zákoutí lidských myslí.
aubergine
  9. 2. 2016, 18:29
Kniha se mi líbila, četla se mi moc dobře a prostě mě to bavilo. Je pravda, že těch témat tam bylo až dost - incest, sebevražda, znásilnění, sex, násilí... Ale při čtení mi to nijak 'přeplácané' nepřišlo. Odkrytí událostí na Valentýna v závěru pro mě bylo celkem překvapivé, čekala jsem spíš vygradování vztahu Rain a Storma.