Tajemno na obzoru

Tajemno na obzoru

Podtitul: o fenoménech UFO a mimozemských jevech

Originální název: Geheimnisvolles am Horizont

Nakladatelství Tomáše Janečka - 1999
ISBN: 80-85880-20-2

Nakladatelství Tomáše Janečka (1999) 80-85880-20-2 214

Základem knihy je slavná Jungova práce "Moderní mýtus. O věcech, které jsou vídány na nebi" z roku 1958 (UFO jako pověst, UFO ve snech, UFO v malířství ...). Další část tvoří Jungova vybraná korespondence s tematikou UFO. Jung se fenoménu UFO věnoval řadu let: při svých zkoumáních nezjišťoval pravost či falešnost zpráv o létajících talířích, ale snažil se pochopit jejich psychologický a mytický význam, jejich kolektivní smysl a současně postihnout hlavní problémy planetárního lidstva naší epochy - prohlubující se rozštěpení homosféry, s tím vzrůstající potřebu celosti a sjednocení, nové požadavky na růst vědomí a zohlednění étosu a mravnosti... Objevil přitom řadu paralelních obrazů a úkazů v mytologii a historických zprávách a došel k závěru, že UFO představují symboly bytostného Já.
Součástí knihy je řada černobílých ilustrací, barevná obrazová příloha a bibliografie. (Založil/a: HawkeyeSaw)