I když půjdu roklí šeré smrti

Originální název: Passage

Triton - 2003
ISBN: 80-7254-325-3

Triton (2003) 80-7254-325-3 726

Jeden z těch ojedinělých, nezapomenutelných románů, které jsou vzrušující, pronikají do podstaty věci, vybízejí čtenáře k přemýšlení a zároveň ho děsí. Literárními cenami ověnčená Connie Willisová nám předkládá ohromující příběh, v němž se mísí neutuchající napětí s přísně vědeckým pohledem, jaký jste ještě nikdy nečetli. Je to úchvatný příběh psycholožky, která zasvětila život zkoumání smrti. (Založil/a: skjaninka)

Connie Willis Connie Willis
*31.12.1945

teite
  24. 1. 2016, 10:35
Kniha má pro mě nestejnou úroveň v různých částech, na začátku mě strhla, uprostřed jsem si přála, aby už byl konec, ale ten už byl zase opravdu zajímavý. Některé části mi vlastně přišly malinko zbytečné, ale téma je zajímavé, takže nelituju, že jsem se do ní pustila.
Tardis
  26. 4. 2015, 19:33
Vzpomínám si na to, jak jsem kdysi viděla nějaký z těch dogmatických jakoby-dokumentů, se slyšitelnou anglickou stopou, kde právě nějaký "odborník" probíral zážitky blízké smrti (NDE) a z výpovědí lidí procitnuvších z komatu došel k závěru, že je nepopiratelným faktem, , že se po smrti ocitáme na nějakém jiném světě.
Bylo mi asi tak 8, tehdy mi to přišlo divné, ale fajn. Tahle kniha ale není o šarlatánech a pro šarlatány, je to jenom fikce a s tím fenoménem zachází poměrně opatrně. Je trochu obsáhlejší, než bych si jako netrpělivý rychločtenář přála, ale získala si mne zakomponováním mnoha zajímavých příběhů do jednoho a přiměje k metafyzickým úvahám i ty, co na ně běžně nejsou.