Až pes snese čokoládu

Až pes snese čokoládu Originální název: Až pes snese čokoládu

Artes liberales - 2006
ISBN: 80-239-7901-9

Artes liberales (2006) 80-239-7901-9 125

V knize se sešli dva autoři, jež i přes rozdílné pohledy na životní mezníky spojuje zvláštní, někdy až syrová poetika zesměšňující nejen své okolí, ale někdy i samu sebe. Ilustrace Miky Horákové pak dodávají dílku svěží náboj, který prochází knížkou od začátku až do konce. (Založil/a: skjaninka)

s-reader
  26. 7. 2010, 10:47
Až pes snese čokoládu je příjemné letní čtení bez velkých nároků na čtenářovu mozkovou kapacitu. Obsahuje povídky:

Portrét obyčejného mladého umělce (JP) - poněkud křečovitá satira s očekávaným koncem.
Erika (JP) - do povídky rozpracovaný starý vtip, takový Roald Dahl po česku.
Mezi vodami (JP) - rozsáhlejší povídka s dobře propracovanou zápletkou. Jen v jednou místě ztrácí (podle mě, ostatním nechávám na jejich úsudku) časoprostorovou kontinuitu a děj není logicky překlenutý. Podstaty povídky se však lze dobrat.
Zestručňováček (MH) - asi nejvtipnější povídka celé sbírky. Doporučuji s ní začít. Má švih, vtip i logiku.
Nákaza (MH) - další pokus o satiru, místy křečovitý
Psychiatr MUDr. M.Čudla - portrét psychiatra, který k fantazii nechtěně přišel. Závěr se mi zdá nedotažený.
Hospoda u pozitivní zkušenosti - další varianta na téma "hospoda s dobrým jídlem, kde můžete přijít o život". Na rozdíl od jiných povídek s touto tématikou jsem naprosto nepochopil motivaci čarodějnice. Mám pocit, že tato nesmyslnost zabila celou nadějnou povídku.
Anděl strážný - přesto, že je to nevýrazná povídka, závěr je dobře vypointovaný.
V celkovém hodnocení jsem shovívavý, jde o mladé, a vypadá to, že nadějné autory.