Bašta mezi žabožrouty

Bašta mezi žabožrouty

Podtitul: pařížské postřehy Jiřího Slavíčka alias Adolfa Bašty, novináře francouzského rozhlasu a Rádia Svobodná Evropa

Originální název: Bašta mezi žabožrouty

Proč většina z nás miluje Paříž? Je to střed světa? Kde má hrob d'Artagnan a co dělá na Elysejských polích marťanská četa? Víte, proč je každé pařížské dítě diktátor a kdy má jíst normandskou díru? Že břicho má Paříž až za městem a proč francouzský řemeslník nikdy nedorazí? Kdo je to affineur a že ve francouzském senátu se pije žluté víno? A chcete vědět, jak koupit operní med, kde gaskoňské speciality a kam vrazit na nejlepší mušle nebo na tibetskou večeři? To vše se dozvíte v našem průvodci místem i časem, a také, že byl Rastislav Štefánek "l'homme a femme", Pavel Tigrid hodný pán, co má společného Paříž a Čapkova Strž a jak fungovala redakce Svědectví. A že Československý stát vznikl dříve ve Francii než doma. (Založil/a: skjaninka)

Jiří Slavíček Jiří Slavíček
*11.09.1943 - †04.03.2011