Organizovaný zločin

Organizovaný zločin

Podtitul: Zasvěcený průvodce nejúspěšnějším odvětvím světa

Originální název: Organized Crime: An Inside Guide to the World's Most Successful Industry

Mladá fronta - 2009
ISBN: 978-80-204-1997-2

Mladá fronta (2009) 978-80-204-1997-2 200

Průvodce organizacemi, které proslavili orgnizovaný zločin jako jsou: italská, americká a ruská mafie, japonská Jakuza nebo čínské triády a tongy. Kniha je doplněna fotografiemi a zajímavostmi. (Založil/a: Memphisz)

Paul Lunde Paul Lunde
*04.06. 1943

porky
  23. 4. 2016, 18:04
Solidní sonda do světa mezinárodního zločinu. Jedná se spíše o populárně naučnou než o vědeckou knihu. Je tak vhodná především pro laiky, jelikož obsahuje stručné informace, které jsou zpravidla převzaté od jiných autorů. Vadila mi nerovnoměrnost v prostoru, který je věnován kapitolám o jednotlivých strukturách světového organizovaného zločinu. Zbytečně velká část (skoro polovina knihy) se zabývá podsvětím v USA a naopak skutečně významným hráčům současného globálního zločinu jako je Ruská mafie nebo Mexické kartely je věnováno jen pár stránek. Jinak ale pro zasvěcení do tématu se jedná o téměř ideální knihu.
stromolezci.cz
  10. 3. 2015, 20:28
Na můj vkus až do moc velkých podrobností zasahující kniha. Takže jsem text občas přeskakoval. Pro znalce asi o to přitažlivější. Zajímavý dovětek o porevolučním organizovaném zločinu u nás.