Bouře

BB art - 2002
ISBN: 80-7257-495-7

BB art (2002) 80-7257-495-7 391
BB art (2000)

Archeoložka Nora Kellyová prožívá neklidné období ve své práci i v osobním životě. Po násilném a nevysvětlitelném incidentu se jí navíc dostává do rukou záhadný dopis od otce, který před šestnácti lety zmizel kdesi v odlehlé pustině. Dopis odhaluje místo v kaňonech rudých skal na jihu Utahu, kde se ukrývá legendární Quivira, podivuhodné ztracené zlaté město indiánského kmene Anasazi.
Nora je přesvědčená, že otec skutečně Quiviru našel. Dává dohromady expedici a společně s ní se vydává k jezeru Powell v ústí Serpentinového kaňonu. V nehostinném labyrintu kaňonů a pustých hladkých skal nalézá odpověď jak na své největší naděje, tak i na nejhorší noční můry. Ve stínech sluncem rozpálených útesů jsou ukryté nevýslovné poklady, řešení největší hádanky americké archeologie - a neúprosná, dusivá smrt.
Od obrovskké zuřivé nemilosrdné bouře v pustině po sluneční světlo, které proniká poprvé po tisíci letech na masový hrob, je Bouře příběh pro každého, kdo někdy pátral po stopách do minulosti. (Založil/a: chrispe)

VerenaLord
  13. 8. 2014, 10:38
Oproti Dračí hoře poměrně zklamání. Kniha zpočátku poutavá, zajímavá, ale potom se vše zkomplikuje, překombinuje a máme tu solidní splácaninu. Škoda, že si autoři nedali více záležet na detailech, než na rozvinutosti děje.
Pend
  1. 8. 2012, 19:11
Další thriller s historickou záhadou. Naštěstí pro autory brilantně napsanou, napínavou, čtivou, v atraktivních reáliích.
Potulný mnich
  11. 8. 2014, 9:35
Nevím jestli to byla chyba autorů a nebo překladatele, ale slovíčko "potom" se tam na každé stránce nehorázně moc opakuje a kniha tím ztrácí dost na kvalitě. Děj byl napínavý, čtivý a lehce předvídatelný. Slabší čtyři hvězdy.
chrispe
  17. 10. 2012, 19:38
Někomu se, jak se zdá, četla ze začátku těžce. Já mám v paměti, že mě ta kniha pohltila - ale já jsem zatím neměla problém u žádné z knih Prestona&Childa. A hlavně, na scéně jsou Nora Kellyová a Bill Smithback a ty mám moc ráda.
Buřinka
  17. 9. 2016, 17:42
Opět jedna z knih těchto autorů, která se přečte jedním dechem. Kaňony, skály, pustiny a nehostinné prostředí ve kterém se děj odehrává nás donutí se i trochu bát. Zápletka je napínavá a závěr nečekaný...
corran
  2. 4. 2013, 12:23
Máte rádi americký Západ? Archeologii ve stylu Indiana Jonese? Hlavní postavy se kterými se velice rádi stotožňujete? A tohle všechno okořeněné notnou dávkou tajemna? Pak bude Bouře pro vás biblí dobrodružné četby.
horvis
  17. 12. 2010, 0:31
Oproti knize "V zátiší v vránami" kterou jsem četl před touto, mi prvních 90 stránek Bouře přišlo jako nuda.
A bylo pro mě celkem zdlouhavé se tím prokousat. Pak od cca 90 nebo 100 stránky to začalo trošku nabívat na intenzitě, ale během dalších cca 100 stránek mi přišlo že dílo stagnuje, ale nakonec přeci jen páni spisovatelé nezklamali a závěr byl napínavý a snad i strhující. Ale kvůli tomu zdlouhavému začátku dávám 4 hvězdy. Kvůli té poslední třetině knihy, to stojí za přečtení.
defender110
  5. 1. 2012, 10:44
Celkem čtivá kniha, ovšem oproti jiným dílkům této dvojice má hluchá místa. Atmosféra je skvělá. Na kvality např. Kabinetu kuriozit ovšem nemá. Ale doporučuju přečíst. Za mě 85%.