Krev květů

Krev květů Originální název: The Bood of Flowers

Noxi - 2008
ISBN: 978-80-89179-71-8

Noxi (2008) 978-80-89179-71-8 288

Smyslný, strhující příběh plný barev, chutí a vůní života v Isfahánu sedmnáctého století. Mladá a odvážná hrdinka musí řešit vlastní budoucnost v době a prostředí, které jsou pro ženu bez rodiny a majetku nepříznivé. Osud ji odvede z bezpečného, ale chudinského venkova do krásného, ale často záludného a nebezpečného města, kde hladá svoji totožnost coby návrhářka nádherných koberců. (Založil/a: chrispe)

Anita Amirrezvani Anita Amirrezvani
*13.11.1961

Ailees
  27. 12. 2011, 18:20
Zajímavý vhled do tajemného světa Orientu a tkaní koberců, skutečně plný vůní a barev. Příběh příjemně (i když možná poněkud pomalu) ubíhá, závěr sice nepřekvapí, ale ani nenaštve. Rozhodně oddychové čtení :) Jediné, co mi trochu vadilo, byla určitá vynucenost dějové linie - jakoby se autorka snažila napsat knihu o tkaní koberců za každou cenu. Protože se jí to však do velké míry podařilo, dávám 4 hvězdy :)
chrispe
  22. 10. 2012, 22:25
Příběh zasazený do Persie v 17. století slibuje tak trochu něco jiného. Knihu jsem si koupila víceméně náhodou (jak to u mě často bývá, zapracoval na tom především krásný přebal) a nebyla jsem vůbec zklamaná. Hlavní hrdinku jsem si zamilovala a přála jsem si pro ni hezký osud. Jako autorčina prvotina tahle kniha rozhodně obstála a já jako čtenář ji doporučuji dál k přečtení.