Tak už jsem tady s tím vápnem, pane Werichu
Originální název: Tak už jsem tady s tím vápnem, pane Werichu
Poprvé vydáno celosvětově: 1981

XYZ - 2009
ISBN: 978-80-7388-235-8

XYZ (2009) 978-80-7388-235-8 237
Rozmluvy (1990) 80-85336-01-4 159
Rozmluvy (1989) 0-946352-63-1 159
Nezjištěno / Jiné (1981) 160 Magazin (Zürich)

Vzpomínky na poslední televizní seriál, který autor natočil s Janem Werichem na sklonku 60. let. Původní rozhovory o Werichově mládí, jeho divadelním působení i o předválečné Praze jsou střídány vzpomínkami na epizody a průběh natáčení s komentářem politických a společenských událostí z let 1967–1968 (Založil/a: victim)

vladislaus
  30. 8. 2015, 17:37
Jan Werich dal souhlas Škutinovi k vydání této knihy až po své smrti. Po okupaci vojsk Varšavské smlouvy se i jeho statečnost vyčerpala a nehodlal více riskovat a ztratil veškerou víru v budoucnost. I proto jsme možná museli čekat ještě dalších dvacet let na odstranění diktatury jedné strany.
cachanell
  23. 9. 2011, 15:06
Mám doma páté vydání této knihy z roku 1990, ilustrované Janem Kristofori. Nádherná malá kniha se spoustou milého vyprávění a fotografií .
ZipyEm
  12. 4. 2011, 14:36
Kniha pro milovníky Jana Wericha a nejen pro ně. Vladimír Škutina byl prostě mistr - nejen televizní zábavy, ale také knižní (Rusové přicházejí, odcházejí). A Jan Werich zůstane v srdcích všech, ať už chceme nebo ne. Kouká na nás z televize, z knih, jeho hlas nás provází Fimfárem... A tak to má být. Někteří lidé si nezaslouží, aby se na ně zapomnělo...
„Kdybych měl čas, natočil bych si všechny ty, co mi teď poklepávají na rameno. Pak bych si je natočil, až do mne budou kopat. A pak bych to poslal těm, kterým v současné době oprašují prach z ramene. Jenže oni by to asi pak nepochopili. Ještě by na mne vyrukovali se zákonem negace negace, nebo by tvrdili cosi o pomýlenosti. Taky možná, že by mne označili za dogmatika. Taky možná by křičeli o taktice a strategii. Takže není žádná škoda, že nemám čas. Byla by to škoda času…“ (Jan Werich; úryvek z knihy)