Cityboy

Cityboy Originální název: City

Millennium Publishing - 2010
ISBN: 978-80-86201-60-3

Millennium Publishing (2010) 978-80-86201-60-3 314

Londýnská City, Square Mile, místo kde se vyrabějí peníze, kde je morálka strachy zalezlá ve špinavém koutě zapadlé toalety, kde je agresivita tou nejpřirozenější vlastností a kde hajzlové mají vždycky štěstí. Místo, které umí způsobit světovou finanční krizi, aniž bychom se dokázali účinně bránit. Geraint Anderson,autor bestselleru Cityboy, zde pracoval, a ve své knize ukázal na všechny špinavé praktiky světa financí. Kniha je úžasně čtivá i díky skvělému překladu známého londýnského televizního komentátora a novináře Ivana Kytky. (Založil/a: Santino)

Geraint Anderson Geraint Anderson
*??.??.1972

Lucielle
  9. 6. 2012, 13:28
Není od věci nakouknout do zákulisí "velkého byznysu" a zjistit, jaké peníze hýbou světem. Při zjištění některých praktik jsem byla mírně šokovaná (mírně jen proto, že jsem něco podobného tušila), nicméně zřejmě všechny velké korporace a firmy pracují podobným způsobem. Obzvlášť zábavné mi přišly pasáže popisující večerní párty po barech, s následným vystřízlivěním, jak fyzickým, tak psychickým :-D Úplně nejlepší byl pracovní výjezd po jednom z takoých večírků, kdy "Cityboy" zvracel na každém rohu :-D Respekt.
Century21 Sever
  27. 2. 2012, 22:47
Autor i překladatel Ivan Kytka stvořili velmi obratného vypravěče, který čtenáře polopaticky uvádí do světa burzovního byznysu. U některých autorových přirovnání jsem se smál až jsem se za břicho popadal. Dílo je svižné, asi v půlce začne ale nudit a k dočtení jsem se musel už nutit. Začátek za to ale stojí - jedná se o velmi hezkou lekci o tom, co skutečně hýbe finančním světem -