Originální název: The Warlock of Firetop Mountain

Mytago - 2015
ISBN: 978-80-87761-12-0

Mytago (2015) 978-80-87761-12-0 172
Perseus (1996) 80-901706-1-7 180

Oheň kamenných Strážců musí být znovu zapálen!
Maličké Zamarrské království hlídá šestice mohutných kamenných draků. Jejich ohnivý dech však byl uhašen. Nyní Zamarru obléhá Ostragoth Ukrutný a jeho nekonečné hordy. Jejich cílem je zničit dvanáct čarodějů z Řádu mágů a rozšířit po celém Khulu zlo černokněžníka Jaxarta! Oheň Strážců musí být znovu zapálen, aby získali svou bývalou slávu – a právě Ty ses k tomuto úkolu dobrovolně přihlásil! Tvé hrůzu nahánějící poslání tě dovede až k doběla rozžhavenému jícnu sopky zvané Tesáky běsu.
Nesmíš ztrácet čas! (Založil/a: clotho)

nevermore
  5. 1. 2015, 22:24
SPOILER! Ten gamebook znám z paměti. Rozhodně se NEJEDNÁ o jeden z nejobtížnějších. Důležitý je sundat Železnýho kyklopa a Minotaura, tam jsou správné klíče. Je to jediná možná cesta. Jinak závěrenou truhlicu nejde otevřít. S čarodějem ani drakem není nutné jít na meče, dají se pokořit bez boje. A ten labyrint, jestli si zakreslíte, tak to fakt není žádné peklo. Řekl bych, že je možno projít s jakýmkoliv UB, páč proviant se dá baštit kdekoliv. Daleko těžší jsou ty tituly, které můžete mít zmapované jak chcete a přesto je takřka nemožné je poctivě ukončit (za všechny např. Černokněžníkova krypta, případně Fantom Ulice - to je rozhodně o několik levelů jinde než toťto)

TOP pro mě je mentální souboj s čarodějem v zrcadlové místnosti a pavouk, který na vás skočí, potom co chcete prubnout boty pevně držící v zemi . Jaká past :)
jehlaspichlas
  27. 8. 2011, 15:34
Čaroděj z Ohňové hory patří asi mezi jedny z nejtěžších gamebooků, co jsem hrál, více-
méně je náročnější v pohybování v chodbách víc než Labyrint smrti. Bojové scény zde
nevyžadují tolik bojového umění jako v jiných jeho knihách.
Jungolink
  3. 12. 2012, 20:26
Pamatuji si, jak se mi do rukou dostal tento gamebook ještě jako knižní novinka. Od té doby uplynulo již patnáct let a já pravidelně několikrát do roka sáhnu do knihovny pro nějaké „hryknížky“ od pánů Jacksona a Livingstona, pokud hledám nějaké časově nenáročné uspokojení své touhy po dobrodružství.
Peter.Melon
  12. 12. 2012, 12:52
Soulasím s uživatelem jehlaspichlas.Má pravdu.Já mám stejný názor jako on.Také jsem to hrál a je to docela obtížné.
andilek666
  20. 7. 2012, 12:15
Byl to asi jediný gamebook, který jsem hrála, nebo si jich víc nepamatuju =o) Je škoda, že už se neprodávají... Byla to skvělá zábava a na dlouhou dobu =o)