Originální název: The Sandman: Preludes and Nocturnes

Crew - 2016 Nové vydání
ISBN: 978-80-7449-392-8

Crew (2016) 978-80-7449-392-8 240
Crew (2002) 80-86321-49-5 240

První kniha série Sandman.

Trvalo to dlouho, ale už je to tady. Morpheus, Král snů, přichází - v jednom z nejzákladnějších comicsů světa. Jeho autora, Neila Gaimana asi není třeba představovat - vrcholný tvůrce žánru "městské fantasy" už v románech Nikdykde, Hvězdný prach a Američtí bohové předvedl, jak dokáže mixovat horor s poetikou, sadistickou krutost s něhou a zběsilou fantazii s všední realitou. A teď přichází jeho vrcholné dílo - Sandman.
S jeho pomocí vstoupíte do Říše snů, odhalíte půvab bratrovraždy, navštívíte Peklo i Arkhamský blázinec a zúčastníte se masakru v jednom nonstopu. Poznáte démony, mágy, okultisty i šílence, pětsetleté žebračky a Smrt se slabostí pro Mary Poppinsovou.
Říct o téhle knize, že je kult, je asi tak stejně výstižné, jako prohlásit o Albertu Einsteinovi, že byl docela dobrej na fyziku.

Příběhy:
Spánek spravedlivých
(Sleep of the just)

Hostitelé na draka
(Imperfect hosts)
Kresba: Sam Kieth, Mike Dringenberg

...nech si o mně třeba něco zdát.
(Dream a little Dream of me)

Co peklo schvátí...

Tlukot jejích křídel
(The Sound of Her Wings)

Jasanek
  16. 5. 2011, 12:44
Sandman je velice zvláštní komix, zpočátku trochu vázne a není to úplně ono, ale poslední dva díly už jsou velmi vydařené. Autor píše v doslovu, že právě až v těchto dvou dílech cítil, že se s týmem dobře sehráli. Sandman je úplně jiný hrdina, než jaké známe, on se pohybuje v rovině snů a tam je králem, v reálném světě moc neznamená. Sandman rozhodně není žádný velký sympaťák, přesto si ho rychle oblíbíte a musíte s ním soucítit.

Jako začátek dlouhé série se kniha povedla, v závěru dostává pořádné grády a je dobrou předzvěstí, že v dalších pokračováních se máme na co těšit.

Moje hodnocení: 7/10
teroosh
  21. 2. 2014, 0:46
Naprosto úžasná záležitost.

Novinha
  9. 1. 2013, 19:55
Do vod komiksu jako žánru pro dospělé jsem zabrousila nejspíš poprvé. Už bylo na čase, a proto jsem sáhla po autorovi, který mě zatím nezklamal. Chvíli jsem zápasila s černobílou barvou tisku, která se mi díky mému horšímu zraku zdála nepřehledná. Ale musím uznat, že černobílá Sandmanovi sluší. A jak mám hodnotit? Je to zvláštní, zajímavé, děsivé, znepokojivé a snové... A určitě to stojí za přečtení.
dudy
  3. 4. 2011, 19:02
Taky nejsem komiksový nadšenec, ale Neila mám rád, tak jsem se rozhodl, si v knihovně vypůjčit toto dílo. Verdikt? Musím sehnat někde dalšího Sandmana!
Lygidy
  19. 9. 2010, 21:08
Nejsem komiksový nadšenec, v podstatě jsem od čtyřlístku nic komiksového nečetl, ale toto dílo mě opravdu uchvátilo. Jeho "noir" atmosféra, chování ne uplně normálních charakterů a ne uplně hodný hrdina...