Vězenkyně

Vězenkyně Originální název: La Prisoniere

Motto - 2002
ISBN: 80-7246-294-3

Motto (2002) 80-7246-294-3 305

Napínavý osud dcery generála Ufkíra a adoptivní dcery marockého krále Hasana II. Autobiografický příběh. Vyrůstala v královském paláci, cestovala po celém světě, pohybovala se v nejlepší společnosti. Ze dne na den se všechno obrátilo: „Můj vlastní otec se pokusil zabít krále. Já, moje matka a pět sourozenců jsme tak prožili patnáct dlouhých let ve vězení v poušti. Pouze železná vůle a zoufalá touha po svobodě nás držely při životě…" (Založil/a: Zdennka)

Michéle Fitoussi Michéle Fitoussi
*1952

Malika Oufkir Malika Oufkir
*1953

vladislaus
  1. 6. 2016, 19:59
O dějinách Maroka jsem netušil vůbec nic, do přečtení této knihy. Hrůza diktatury marockého krále byla pro mne tedy překvapením. Jeho msta na rodině jeho nepřátel byla strašná a nepochopitelná. Jestli funguje zákon karmy , má se král Hasan II. na co těšit v příštím životě.
CarolineS
  3. 2. 2013, 16:28
Zajímavé a hrozné zároveň - jedním slovem odstrašující. Je zajímavé si uvědomit, kam se až člověk může z výšin úspěchu a luxusu propadnout. Skvělá i když dost depresivní kniha nenechá nikoho chladným, navíc, když je napsaná podle skutečných událostí. Rozhodně doporučuju, ale člověk by si asi neměl připouštět cizí osudy moc k tělu, protože se jinak z toho může zbláznit...
rosavtrave
  7. 11. 2011, 21:57
Velmi dobrá napínavá knížka, jak se z adoptované dcery krále stane ze dne na den zrádkyně a celá její rodina je odkázána do vyhnanství, kde žijí pod přísným dohledem stráží. Knihu doporučuji.
Pechmanka
  26. 3. 2013, 14:51
už jen díky tomu, že je kniha skutečný příběh, mě velmi svého času její čtení ovlivnilo. Všem vřele doporučuji, hlavně z bezpečí svého domova a s pocitem, že život v arabských zemích není vůbec jednoduchý a je krutější víc než si umíme představit.
morka
  8. 4. 2015, 17:36
Na tuhle knihu nikdy nezapomenu. Dost mne zasáhla. Strhující čtení, ale dost drsné. Jak tohle mohli
vydržet !