Návraty české šlechty

Paseka - 2002
ISBN: 80-7185-506-5

Paseka (2002) 80-7185-506-5 432
Paseka (2000)

Volné pokračování úspěšné knihy Příběhy české šlechty (MF 1995). Ve dvaceti kapitolách vypráví autor o českých šlechticích, z nichž většina kdysi odešla do emigrace a po roce 1989 se vrátila, aby převzala rodové majetky po svých předcích. Osudy Mladotů, Sternbergů, Colloredo-Mannsfeldů, Schwarzenbergů, Bubnů-Litic, Kinských, Kolowratů, Mensdorffů-Pouilly, Parishů, Czerninů, Lobkowiczů, Podstatzkých, Reiských, Battagliů, Des Fours-Walderodů, Dobrzenských a příběhy o tom, jak vrácený majetek poznamenal jejich životy, jsou doplněny asi stovkou fotografií z rodinných archivů a archivu autora. (Založil/a: Zdennka)

vladislaus
  27. 12. 2012, 16:44
Přečetl jsem všechny 3 díly volné trilogie i díky schopnosti autora poutavě převyprávět ony zajímavé osudy české šlechty. Rozhovory s nimi strávil určitě hodiny, a to co do knih včlenil bylo vhodně a pečlivě zvoleno.