Kuky se vrací

Originální název: Kuky se vrací

Mladá fronta - 2010
ISBN: 978-80-204-2293-4

Mladá fronta (2010) 978-80-204-2293-4 132

Nejoblíbenější hračkou šestiletého Ondry je plyšový Kuky. A právě toho mu maminka vyhodí do popelnice. Z Kukyho se totiž sype dřevitá vlna, a to není dobré pro Ondrovo astma. Večer před spaním si Ondra představuje, jak se Kuky chce vrátit domů, jak uteče ze skládky a setká se v lese s malými bůžky, kteří si stavějí domky pod kořeny stromů a prohánějí se mezi pařezy ve vozítkách vlastní výroby. V téhle divočině nejsou na mazlení zvyklí a nikdo tu Kukymu nepomůže. Musí se postavit na své plyšové nohy, naučit se překonávat strach, získat si přátele a porozumět lesní moudrosti. Teprve pak se mu snad podaří najít cestu domů a možná se stane i hrdinou.
Jan Svěrák tuto pohádku napsal podle stejnojmenného filmu Kuky se vrací, který natočil v roce 2010. Ilustracemi text doplnil autor výtvarné podoby filmu Jakub Dvorský.

Vhodné pro čtenáře od šesti let. (Založil/a: Zdennka)

Jan Svěrák Jan Svěrák
*06.02.1965

Gustik5
  23. 2. 2014, 14:19
Velmi hezky zpracovaná kniha, její zvláštní pohádkový příběh a atmosféra jsou podobné, jako u stejnojmenného filmu.
honzik10
  5. 1. 2013, 17:06
Je to dobrá knížka a je to úplně stejné jako film a to se mi na tom líbí. Nejlepší je když je Kuky na cestách.
LenkaZ
  21. 4. 2016, 20:12
Miluju Kukyho. A moje děti milují Kukyho. Knížku i film, a máme i plyšového, kterého dcerka odmítá vydat z ruky. Knížka je ale nej, se svým typickým humorem. Za nás 100%
Tupounek13
  31. 7. 2014, 17:14
Knížku jsem si vyprosil k vánocům po zhlédnutí filmu. Štědrý den jsem po rozdání dárků strávil četbou. Za necelou hodinku jsem knížku ,oddělal'. :-) Kniha je velmi vtipná, výtvarně hezky zpracovaná.

Když jsme ve škole dělaly čtenářský deník, vybral jsem si tuto knížku. S pasáží, v níž Kuky a Hergot mluvili o vážkách jsem zabodoval. Paní učitelka ,umírala' smíchy. Kdo chce dostat za 1, ví, jakou knížku si vybrat.

Shrnutí - Knížka je vtipná s hezkýmy ilustracemi, ale kapánek krátká. :-) Ale i tak doporučuji :-)
rubby
  27. 10. 2010, 14:47
Nádhera..... Knižka Kuky se vraci se mi moc líbila zvláště po výtvarné strance. Četla jsem to jedním dechem. Po předčtení knížky jsem byla v kině a i film se mi také velmi líbil ale bylo to hodně podobné takže nemůžu srovnávat :)