Ztracená Bible

Originální název: The Lost Bible

TRIO Publishing - 2005
ISBN: 80-968705-8-0

TRIO Publishing (2005) 80-968705-8-0 256

Ztracená bible je fascinující čítankou "nekanonických spisů" - svatých písem židů i křesťanů, která do Bible nebyla pojata. Po celá staletí většina těchto často hlubokých a překrásných děl zůstávala neznáma mimo úzký okruh teologů a badatelů.
Kniha vynáší na denní světlo celou pokladnici ztracených posvátných legend, od podmanivých alternativních verzí biblických příběhů přes podivuhodné vize budoucnosti až po živé líčení v Bibli chybějících let Ježíšových. Zasazuje "ztracené" spisy do dobového náboženského, sociálního i politického kontextu a přibližuje nám bohatou a proměnlivou mnohotvárnost staré židovské a raně křesťanské společnosti.
Kniha také zkoumá důvody, náboženské i politické, proč některé spisy nebyly pojaty do židovského ani do křesťanského kanonizovaného souboru. Přináší přes stovku skvělých barevných ilustrací včetně reprodukcí mnoha uměleckých děl přímo inspirovaných "nekanonickou" tradicí, vycházející z těchto spisů. (Založil/a: Lilithen)

J. R. Porter J. R. Porter
*??.??.1921