Královna

Originální název: Queen

BETA Dobrovský - 1996
ISBN: 80-86029-06-9

BETA Dobrovský (1996) 80-86029-06-9 708

Historická rodinná sága, která pojednává o několika generacích autorovy rodiny. (Založil/a: bonux)

Alex Haley Alex Haley
*11.08.1921 - †10.02.1992

LadysR2
  11. 2. 2013, 16:44
Pěkné čtení. Skoro jako Kořeny. Sice prvních asi sto stran jsem až skoro nadával, jak jsou Irové nezdolní, plní elánu, nadšení a angažovanosti a jak je ničemní a zásadně špatní Angličané dusí, potom mě chvíli udivovalo, jak ti samí Irové po příchodu do Ameriky v klidu přijmou otrokářství a začnou vydělávat vlastněním otroků a plantáží. Ale když tahle až neuvěřitelná nota zmizí a autor už se věnuje pouze příběhu života generací svých předků, tak se to najednou změní v poutavý příběh plný života, emocí, útisku černých, občanské války Unie proti Konfederaci, Kukluxklanu, násilí a bezmoci nakonec svobodných, ale trochu ztracených černochů. A postava Královny, o které je velká část knihy si opravdu užila svoje! Přečtěte si to