Abhorsenka

Poprvé vydáno celosvětově: 2003

Triton - 2006
ISBN: 80-7254-818-2

Triton (2006) 80-7254-818-2 360

Třetí kniha série Staré království. Knihy volně navazují v tomto pořadí: Sabriel, Lirael, Abhorsenka.

„Devátá dostatek síly měla
Leč Orannis sám byl zbaven světla.
Na dvě části zlomen, pod kopec skryt
Kde naplněn záští má věčně bdít."

Tak se zpívá v písni. Ale Orannis, Ničitel, už pod kopcem nebdí. Z podzemního vězení byl vysvobozen a teď se snaží uniknout i ze stříbrných polokoulí, překonat poslední překážku, která mu brání v uvolnění strašlivých sil.
Šanci zastavit Ničitele má pouze Lirael, která se právě přihlásila o své dědictví jako budoucí Abhorsenka. Spolu se svými druhy - Samem, Nezbednou Fenkou a Mackem - musí tuto šanci využít. Pro mladou ženu, která byla ještě před několika dny druhou pomocnicí v clayrské knihovně, je to obtížný, možná dokonce nesplnitelný úkol.
Ale Ničitel hrozí zničit veškerý život a je třeba mu překazit plány za každou cenu, třebaže Lirael zatím vůbec netuší jak.

Pro čtenáře od 14 let.

stepuli
  18. 2. 2014, 17:47
Tato trilogie mě v mých "nácti" opravdu oslovila, třetí díl byl už trochu slabší, ale hodnotím plným počtem hvězd.
TajemnaM
  22. 11. 2011, 11:43
Abych řekla pravdu, tahle kniha od Nixe mě prostě neoslovila (ani další dvě z této série) nevím, jestli to bylo postavami, které byly pro mě osobně nudné a nezajímavé, nebo tím, že to celé působilo příliš, těžkopádně. Průměrná fantasy, myslím, že on má rozhodně na lepší.
Ran
  26. 6. 2015, 17:01
Tato kniha se mi velice líbila a děj měl pro mě velice rychlí spád. Přečetla jsem ji za dva dny, což se mi nestává běžně. Většinou mi to trvá týden či měsíc.