Pustina a jiné básně

Pustina a jiné básně Originální název: The Waste Land

Odeon - 1967

Odeon (1967) 176

Soubor nejpodstatnější části Eliotovy lyrické tvorby, obsahujícím i slavnou poemu Pustina. (Založil/a: lord.vader)

Thomas Stearns Eliot Thomas Stearns Eliot
*26.09.1888 - †04.01.1965

Emma89
  21. 7. 2015, 20:06
Zase ten modernismus a moje neoblíbenost tohoto směru. Chápu, že pro toho, kdo dílu rozumí, je to opravdový literární poklad, na mě dílo působí, jakoby ho někdo psal pod vlivem halucinogenů. Já jsem k tomu měla ještě nějakou příručku, která vysvětlovala jednotlivé obraty, ale ta byla tlustější než dílo samotné ( s příručkou to už dávalo smysl, to zase jo, ale kdo by to furt chtěl hledat). Některé části jsou lepší, ale většinou jsem zkrátka byla ztracena. Možná se k ní ještě jednou vrátím a uvidím, jestli pochopím.
jorick
  28. 4. 2011, 14:54
Nikdo nevyjádřil výstižněji tu pravdu, kterou člověk pocítí ve druhé polovině života, že "duben je nejkrutější měsíc..." Číst E-ovy básně je jak kráčet labyrintem po stopách vlastního života s výhledy na obrazy, které bys raději zapomněl.
Delicius169
  31. 12. 2013, 19:02
Nemohu si pomoci, ale je to trochu moc intelektuálské. Pro pochopení básně musím mít obrovské kvantum údajů v hlavě.