Lirael

Poprvé vydáno celosvětově: 2001

Triton - 2005
ISBN: 80-7254-660-0

Triton (2005) 80-7254-660-0 470

Druhá kniha série Staré království. Knihy volně navazují v tomto pořadí: Sabriel, Lirael, Abhorsenka.

Matka ji opustila, o otci netuší vůbec nic. Žije s rozvětveným clayrským společenstvím v obrovském komplexu jejich ledovce, nikdy se ale necítila jako jedna z nich. Touží po Zraku, vrozené schopnosti všech Clayr zřít budoucnost, touží stát se tím, čím není - pravou dcerou Clayrů. Přesto se osud Starého království ocitá v jejích rukou.
Byla předurčena, aby se ujala nebezpečného úkolu - musí odvrátit sílící moc skrytého zla, jež se znovu chystá převzít vládu nad královstvím. Potkává prince Sametha, příslušníka abhorsenského královského rodu, který se rovněž vzpírá odkazu předků, a jejich cesty se spojují...

Pro čtenáře od 14 let.

stepuli
  18. 2. 2014, 19:06
V Lírael jsem se našla. V době, kdy jsem knížku četla jsem byla stejná jako ona, pořád jenom zahrabaná v knihách. Tento díl trilogie mě úplně uchvátil.
TajemnaM
  22. 11. 2011, 11:46
Lírael byla pro mě osobně nejnudnější kniha z téhle série. Zatímco Sabriel mě ještě docela bavila, a Abhorsenku jsem přetrpěla, touto knihou jsem se prokousávala snad tři týdny. Prostě mám pocit, že on májako spisovatel navíc. Ovšem, jako fantasy na odpočinek to není špatné.
viktorie327
  10. 3. 2016, 16:55
Tato kniha mě naprosto nudila....Celý začátek jsem četla jenom nějaký popis..Konec už byl sice lepší,ale stejně nebude patřit do mých oblíbených. :)