Nápady laskavého čtenáře

ISBN: 80-7227-120-2

Petrov (2002) 80-7227-120-2 104
Petrov (1998)
Petrov (1993)

Rozverně nactiutrhačné literární parodie, v nichž Michal Viewegh se svým pověstným nadhledem napodobuje styl jedenácti českých a deseti světových autorů. Paletu humoru ovládá Viewegh ve všech možných odstínech - od jemné ironie přes satiru a grotesku až k černému humoru. (Založil/a: xjane)

Alaglesia
  26. 5. 2014, 20:49
Aby se čtenář pobavil nad touto knihou, měl by znát autory a díla, které Viewegh paroduje. Já jsem vše neznala, ale nevadilo mi to. Kniha neurazila, ale ani dvakrát nenadchla.
jorick
  28. 4. 2011, 18:54
považuji za jednu z nejlepších autorových knih. Psal asi lehkým perem a bez jinde nesympatické snahy zalíbit se. Zde se totiž, ve světě literatury autor cítí skutečně doma a sebejistý. Hodně toho přečetl a dovede si z toho dělat legraci. Ještě kdyby totéž dovedl provádět i se sebou. Jenže to je těžké... dovedl by napsat kapitolu Nápadů jako Viewegh? Ale protože není hezké chtít od lidí víc než můžou, hodnotím vysoko, nejvýš, za královské pobavení. |Je to jako procházka labyrithem křivých zrcadel na pouti literatury.
Lucii9
  27. 5. 2013, 21:57
Oceňuji jeho nápad. Jasně ukazuje inteligenci a přehled. Na druhou stranu, aby z toho čtenář opravdu něco měl, předpokládá se jakýsi a ne zrovna minimální literární přehled. Pak je celková parodie naplněna.