Vím, o čem mlčím

Vím, o čem mlčím

Podtitul: heroin, toxíci a konec jako sladké nic

Originální název: Vím, o čem mlčím

Votobia - 2001
ISBN: 80-7198-457-4

Votobia (2001) 80-7198-457-4 207

Osobní výpověď dívky, která v 90.letech studovala na gymnáziu v Kolíně a zde se stala závislou na heroinu.

Sedmnáctiletá dívka začne užívat drogy z nešťastné lásky. Příběh detailně popisuje drsný život mezi narkomany, život o hladu a ve špíně, mnohdy boj o přežití a snahu vrátit se zpět do normálního života. Avšak strach ze samoty a neschopnost řešit jakýhokoli problém ji stále vrací k heroinu. Působivá výpověď je psaná jazykem dnešních mladých lidí s častým užitím vulgárních výrazů. Kniha nenabízí žádné reálné řešení.

Zdroj: mlp.cz (Založil/a: xjane)

Veronika Pánková Veronika Pánková
*17.12.1979

Reetri
  30. 7. 2012, 17:25
Tahle knížka je jeden velký šedivý mrak deprese. Špinavé nekonečně hluboké dno. Nejhorší na tom je, že je realitou. Svět, o němž se v knize píše, ať už se týká drog, chlastání a neúnavného paření, je pro mě díkybohu velkou neznámou. Přesto mi ale přístup: "Teď by mě měl někdo zachránit!", všichni lidi okolo jsou zlí, zabiju se!" a ustavičné fňukání nesedí. (I když se snažím chápat, že je Veronika svým způsobem "nemocná".) Nedokázala jsem s ní sympatizovat ani soucítit. (A to se mi vážně nestává často.) Ani slang, kterým je knížka psána mi nesedl.
Ale za odvahu "promluvit" dávám alespoň pár hvězdiček. Ono to vesměs nebylo úplně "nečitelný".
Od knihy Vás v žádném případě nechci odrazovat. Naopak tyhle knihy byste měli číst každý. A čím více, tím lépe.
Trenad
  22. 1. 2012, 14:59
Skvělá kniha na podobné téma jako Johnovo Memento, tentokrát je však vypravěčkou dívka. Posledním odstavcem knihy dostává pojem deprese naprosto nový rozměr...