Kvantová teorie nikoho nezabije

Originální název: Quantum Theory Cannot Hurt You

Kniha Zlín - 2010
ISBN: 978-80-87162-59-0

Kniha Zlín (2010) 978-80-87162-59-0 208

„Poté, co jsem přečetl nespočet knih, které údajně vysvětlují kvantovou teorii a teorii relativity i naprostým laikům, a nebyl jsem z nich příliš moudrý, jsem se rozhodl, že to přece musí jít i jinak – a napsal jsem tuto knihu,“ tvrdí autor. Po Vesmíru hned vedle (2003) a Čarodějné peci (2005) se tak českým čtenářům se dostává do rukou již třetí kniha Marcuse Chowna, známého popularizátora kosmologie a v současné době odborného poradce časopisu New Scientist. Chcete pochopit základní principy vesmíru, v němž žijeme? Chcete se dozvědět, jak je možné, že se celé lidstvo vejde do jediné kostky cukru? Proč každé vaše nadechnutí obsahuje atom, který vydechla Marilyn Monroe? Proč v nejvyšším patře budovy stárnete rychleji než v přízemí? Kvantová teorie, obecná i specifická teorie relativity, velký třesk, pravděpodobnostní vlny, kvantová „zapletenost“... To vše, slovy Jiřího Grygara, v podání „autora s mimořádným smyslem pro paradoxy a provokace všeho druhu (...), který umí čtenáře doslova přikovat ke svému textu“. (Založil/a: bonux)

#fyzika

achilles
  7. 8. 2015, 14:19
Občas těžké čtení k chápání pro nefyziky, ale jinak velice zajímavé dílo o reálných věcech, které jsem vždy považoval za science fiction.
Archangel_P
  23. 9. 2015, 9:00
Prostě super!
Tisíce a tisíce nových poznatků z odvětví fyziky, která nám je školou záměrně skryta. Asi abychom se nezbláznili z toho, že něco, co považujeme za samozřejmost, vlastně vůbec neexistuje a je to pouhá fikce. Podávané informace byly celkem jednoduše zpracovatelné a pochopitelné. Až na malé výjimky, kde jsem musel jeden odstavec číst až čtyřikrát.
Koho baví fyzika, obecně přírodní vědy a chce se dozvědět něco, co mu fundovaně pravděpodobně nikdy nikdo neřekne, měl by si tenhle kousek určitě přečíst. Doporučuji všemi deseti!
Barca9358
  5. 4. 2016, 15:24
Musím uznat, že autor se opravdu opravdu snaží všechno vysvětlit tak, aby to pochopil i laik, bohužel i po přečtení mám stále pocit, že tomu asi úplně nerozumím, ale to je spíš chyba na mojí straně, než chyba knihy. Asi hold budu muset najít něco ještě o level jednodušší :D