Bohové byli astronauti!

Bohové byli astronauti! Originální název: Die Gotter waren Astronauten!

Knižní klub - 2006
ISBN: 80-242-1675-2

Knižní klub (2006) 80-242-1675-2 168
Knižní klub (2002)

Jak si vysvětlit - známé či přehlédnuté - rozpory v bibli? Jak je to skutečně se zázrakem v portugalské Fatimě? Proč se pagody v Myanmaru (dřívější Barmě) tak nápadně podobají kosmickým raketám? A z jakých událostí vycházejí podrobná líčení brutálních "nebeských bitev" ve staroindických textech? Erich von Däniken pátral po celém světě a narazil přitom na značné podobnosti a souvislosti: Bohové, o nichž je řeč v této knize, používali technicky dokonalá nebeská plavidla, nebyli ani zdaleka bez chyb a omylů, vyhubili statisíce nevinných a nasazovali ve vzájemných bitvách i v bojích proti lidem strašlivé zbraně. Autor tudíž dochází k závěru: Ať už si tehdy s lidmi zahrával kdokoli, "dobrotivý Pánbůh" to určitě nebyl. (Založil/a: bonux)

ladka
  23. 12. 2012, 20:03
Na mimozemšťany věřím. Přála jsem si zažít jejich návštěvu na Zemi. Po přečtení této knihy jsem ale změnila názor. Možná bude lepší, když zůstanou tam, kde jsou. :o). Kapitola o zjevení Matky Boží mě neoslovila, proto 4 hvězdičky. Jinak pěkné a zajímavé.