Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Strategie bohů

96%
5 10
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Strategie bohů Originální název: Strategue der Gotter

Nejnovější vydání: (Všechna vydání)
Knižní klub - 2004
ISBN: 80-242-1213-7
Počet stránek: 224
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 2x v oblíbených
v přečtených 25x v přečtených
v knihovně 9x v knihovně
k přečtení 3x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Knižní klub (2004) 80-242-1213-7 224
Naše vojsko (2001)
Naše vojsko (1993)

I v této knize se autor zaměřil na několik námětů, které spojuje svou osobitou, tzv. dänikenovskou ideou. Srovnává např. bibli se slavnou Knihou mormonů, základní památkou mormonské církve, o jejímž nadpozemském původu se dodnes traduje živá legenda; poměřuje chrámový komplex Chavín de Huántar v Andách se stavbou jeruzalémského chrámu; rozebírá Ezechielovu knihu ze Starého zákona a pátrá po zbytcích velkých civilizací v džunglích jihoamerického kontinentu. Z nepřeberného množství materiálu i díky autorově tvůrčí invenci se dozvídáme řadu originálních informací. Podobně jako ve svých předchozích dílech Erich von Däniken klade množství nových otázek, na něž odpoví až budoucnost. (Založil/a: bonux)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Myrddin33
  24. 6. 2014, 20:17
Obsahuje spoiler spoiler Knihu nebudu hodnotit hvězdičkami, protože nevím, kolik si jich vlastně zaslouží, i když jsem nad tím dlouho přemýšlel. A označuji komentář spoilerem, jelikož budu psát něco, co by mohlo někomu pod toto označení spadat.
Nejprve mi velmi vadilo to, jakým způsobem byly v knize přeložena některá jména, protože mi to lehce zavání překladatelovo neznalostí a to by se nemělo vyskytovat. Kniha mi dále přijde lehce nesourodá, přijde mi, že Erich občas ulétne jiným směrem a odchází lehce do jiných končin (nemyslím lokalitou, spíš tematicky). Kniha ale na druhou stranu pobízí k zájmu o jihoamerickou kulturu a oblast BURITACA 200. Určitě si brzy zjistím, jak pokročil celý výzkum, protože dle popisu je oblast i samotná kultura Taironů nesmírně zajímavá. Celý závěr byl trochu rychlý a nepřinesl v podstatě nic nového pro toho, kdo Dänikena čte. A nesmím zapomenout ocenit bibliografii na konci knihy. To je prostě věc, která je nezbytná u knihy typu "záhady".
Vlastně nevím, zda knihu doporučit či ne. Obsahuje plno podnětných indícií k zkoumání. Ale asi není nijak revoluční a tak ji tak nějak doporučuji a zároveň i nedoporučuji.
gabinaz
  29. 9. 2011, 13:36
Přečetla jsem a nezaujalo mě to. Absolutně jsem se ztratila už v úvodu. Řekla bych že u něj platí přečíst všechno nebo nic. Rodičové jsou zarytí příznivci. Neberu jim to.