Naivní. Super.

Naivní. Super.
Originální název: Naiv. Super.

Doplněk - 2005
ISBN: 80-7239-189-5

Doplněk (2005) 80-7239-189-5 224

Hlavní hrdina tohoto jednoduchého románu o složitých věcech, o nichž v některém okamžiku života přemýšlí patrně každý člověk, je pětadvacetiletý mladý osamělý muž, který ztrácí v dnešním složitém světě orientaci. Se zdánlivou jednoduchostí koresponduje i odlehčený vypravěčský styl, zařazující knihu k literatuře tzv. naivismu. Tímto svébytným literárním ztvárněním i příjemným humorem a chápajícím lidským tónem si dílo získalo širokou popularitu a uznání. Doposud bylo přeloženo do více než dvaceti jazyků. (Založil/a: evik)

Erlend Loe Erlend Loe
*24.05.1969

G8
  29. 7. 2016, 21:53
Velice příjemné čtení. Dost mi sedla autorova volba stylu vyprávění (nebo spíše popisu děje), kdy hlavní hrdina objektivně z dálky hodnotí postupný vývoj událostí, do čehož přimíchává nenásilnou formu humoru.
huttershofen
  6. 2. 2013, 23:02
Zajímavá knížka. Zprvu jsem moc nevěděl, chtěl jsem ji i odložit a jít dál, ale nějak mě udržela a nakonec se mi to vlastně docela dost líbilo.
HELDEN
  22. 1. 2013, 18:26
Elline to napsala úplně přesně. Věřím, že příběh většinu čtenářů pohladí po duši. Mám pocit, že jsem nikdy nečetl knížku s tak stručnými větami, kdy Vám jedna stránka (a to čtu relativně pomalu) "zmizí v hlavě" za pár desítek vteřin.
Elline
  16. 1. 2011, 21:45
Milý příběh, který dokáže pozvednout náladu a který je svou prostou jednoduchostí naprosto geniální. Název už nemohl být výstižnější: hlavní postava i příběh jsou naivní, prostě super.