Čas žít, čas zabíjet

Čas žít, čas zabíjet Originální název: Čas žít, čas zabíjet

Triton - 2010
ISBN: 978-80-7387-376-9

Triton (2010) 978-80-7387-376-9 400

Další román jednoho z nejčtenějších českých autorů sci-fi žánru. Bývalý gladiátor, bývalý nájemný bijec, vrah. Kráčí z temnoty do temnoty, nikdo a nic ho nemůže zastavit. Nemá rád lidi a ty, na kterých mu záleží, je možné spočítat na prstech jedné ruky. Přesto, nebo právě proto, existuje mnohem víc těch, jejichž životy zachránil, než těch, které zabil. A v zabíjení je nejlepší… (Založil/a: y0p)

pchmelda
  13. 3. 2013, 13:00
Snažil jsem se dát temnotě najevo, že jsem na ni příliš osvícen. Křičel jsem jako lev, abych dokázal svou sílu. Mlátil jsem se v prsa na znamení nedobytné vůle. Dokonce jsem se modlil ve snaze dokázat svou nezlomnou víru. Moc se mi to nedařilo, byla všude – v očích, v ústech, polykal jsem ji, dýchal jsem ji. Pronikala mi do těla kožními póry. Začal jsem se dusit, tma netma.
Cermag
  7. 1. 2016, 13:20
Moc dobrá kniha, skoro bych řekl, že ze všech knih s Baklym nejlepší. Příběhy na sebe občas příliš nenavazují, ale pokud má člověk, stejně jako já, přečteno od Žambocha zatím vše o Koniášovi i Baklym, tak tam vidí ty souvislosti a vše se pomalu propojuje. To se mi líbí nejvíc, že Žamboch se světem Koniáše/Baklyho dále pracuje a propojuje. Jinak samotná kniha je nacpaná akcí a občas i vtipem.
Je vidět i slušný kvalitativní posun mezi první knihou o Baklym (Bez slitování) a touto.

"Můj problém byl těch patnáct ocelí chráněných řízků. Moudrý člověk by se potichu vytratil, i chytrý člověk by se potichu vytratil, i naprostý idiot by se potichu vytratil. Ale já jsem speciální kategorie, jmenuji se Bakly a nerad řeším složité problémy. Můj problém byl těch patnáct chlapů."
morpi
  17. 4. 2014, 18:12
Nějak mi ten Bakly není úplně hrdina, se kterým bych sympatizoval :/. Je to dobrá knížka, bavila mě, ale třeba Seržant od Žambocha, který tu má mnohem horší hodnocení, se mi líbil o hodně víc. Přesto dobré počtení.
rewkon
  21. 1. 2012, 16:42
Moje první kniha od českého spisovatele fantasy vůbec a k tomu s hlavním hrdinou Baklym který si nezadá s gotrekem z světa warhammeru.
samwiseaz
  31. 1. 2011, 14:29
Baklyho mám opravdu ráda, a tak není divu, že se mi kniha líbila. Povídka "Do morku kostí" je vynikající! Zvlášť poslední pasáž. Zamlouvá se mi také postava pana Lasičky. :-)
martinibejby
  4. 10. 2010, 13:37
Moje první kniha s hlavím hrdinou Baklym a musím říct že chvilkama zdlouhavé (ale jenom chvilkama), ale jinak naprosto parádní vyprávění bývalého gladiátora a vynikajícího bojovníka.
Kniha rozdělena do pěti kapitol, které (ikdyž to zjistíte třeba až po pár stránkách) na sebe zajímavě navazují.

P.S.- drogově závislý a alkoholici nečíst :-) (tato věta je samozřejmně jen vtip,..............................................................ikdyž...)