Nokturna

Nokturna

Podtitul: Pět příběhů o hudbě a soumraku

Originální název: Nocturnes. Five Stories of Music and Nightfall
Poprvé vydáno celosvětově: 2009

Plus - 2010
ISBN: 978-80-259-0018-5

Plus (2010) 978-80-259-0018-5 237

V souladu se svým názvem nabízejí Ishigurova Nokturna intimní, zvláštně ztišené rozjímání o křehkosti okamžiku, o pomíjivosti i stálosti lidských vztahů, to vše na pozadí melancholické hudby. Pětice volně propojených příběhů, odehrávajících se v Benátkách,Londýně, západoanglickém Herefordshire a Beverly Hills, nám ukazuje pětici zvláštních postav ve chvílích náhlého prozření či formativní životní krize. Autorův styl je přitom jak je ostatně pro Ishigura typické elegantní, zábavný a jemně nostalgický. (Založil/a: Polárka)

Kazuo Ishiguro Kazuo Ishiguro
*08.11.1954

Skřítek
  9. 7. 2014, 9:14
Je těžké udržet nit soustředění při čtení něčeho tak mistrně minimalizovaného. Autor čtenáře nenutí k partnerství, však je to jen jeho volba zda knihou proletí bez povšimnutí detailů, ale nestaneli se tak, pak se odkrývá svět drobností, hříček a konfrontací
Ivet
  15. 8. 2016, 0:55
Moje první kniha od Ishigura, ale rozhodně ne poslední. Příběhy byly krásně nostalgické, ale některé z nich skončili příliš brzy. Postavy byly nepředvídatelné, občas humorné, jindy na zabití. Četlo se to velmi dobře, ale místy jsem se musela zastavit a zamyslet se nad nevyřčeným sdělením daných slov.