Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Nepřítel v mém pokoji a jiné příběhy z psychoterapie

82%
4 18
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Nepřítel v mém pokoji a jiné příběhy z psychoterapie
Autor:
Originální název: Der Feind in meinem Zimmer

Nejnovější vydání: (Všechna vydání)
Portál - 2010
ISBN: 978-80-7367-812-8
Počet stránek: 384
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 6x v oblíbených
v přečtených 25x v přečtených
v knihovně 9x v knihovně
k přečtení 19x k přečtení
právě čte 1x právě čte
si přeje 2x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Portál (2010) 978-80-7367-812-8 384
Portál (2005) 80-7367-037-2 384

Kniha je psána jako soubor příběhů, v nichž v hlavní roli vystupují klient a terapeut, zároveň je však učebnicí psychoterapie, protože případy jsou vybírány podle různých chorob a psychických narušení a jejich vždy odlišného způsobu terapie (ztráta smyslu života u bohatého člověka, posttraumatický stres, erotický přenos mezi klientem a terapeutem, kognitivní terapie, hraniční poruchy osobnosti, výklad snů, sebevražda, deprese, anorexie, strach, paranoia a schizofrenie). Autor výstižně líčí vývin terapie u jednotlivých případů i s tím, jaký průběh měl někdy složitý vývoj vztahu k pacientům (striptérka, terapie palestinského studenta u židovského doktora, terapie chirurga, který měl po válce posttraumatické výpadky paměti aj.). Součástí příběhů jsou také úvahy autora o příslušných medikacích, o způsobu léčby, terapie, psychoanalýzy apod. Ke každé povídce je připojen seznam doporučené a doplňující literatury.
Kniha je psána pro milovníky psychologizující prózy s přesahem do odborného žánru. Bude užitečná i pro odborníky z oboru psychologie a psychoterapie jako doplňková četba k odborné literatuře. (Založil/a: Polárka)

(více)  

Štítky

více  
Yoram Yovell Yoram Yovell

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

snedy
80% 80% 80% 80% 80%
  9. 4. 2015, 14:25
Poslední část o mozku by vydala na samostatnou knihu a ke zbylým dvěma se nehodí (ačkoliv je neskutečně zajímavá). A psychoanalytický směr mi prostě nikdy nebude vyhovovat, Freudovo nevědecké vaření z vody mi občas až neskutečně vadí. Což nic nemění na tom, že Yovell za svůj život dokázal v psychoterapii neuvěřitelné věci a jeho schopnost vylíčit poutavě jednotlivé případy, vysvětlit podstatu problémů jeho pacientů a především schopnost vlastní sebereflexe (a přiznání vlastních chyb) je neuvěřitelné a smekám před ním klobouk.
JOhanka.1412
100% 100% 100% 100% 100%
  24. 3. 2016, 19:33
Nazvat tuto knihu učebnicí psychoterapie nebude úplně chybou. Nebude to ale celá pravda. Pokud vás zajímá, jak to probíhá, pokud usednete do křesla k psychoterapeutovi, co se jemu samotnému honí hlavou, když se snaží porozumět svým pacientům, je tato kniha pro vás jak dělaná.

Podobně, jak v případě knih Irvina D. Yaloma, tato kniha srozumitelnou formou popisuje konkrétní příběhy lidí, kteří se rozhodli vyhledat odbornou pomoc. Každý příběh je navíc popsán i z pohledu terapeuta, což dělá z obyčejné povídky odborně laděnou kazuistiku. Kniha ovšem není určena pouze odborníkům. Bez problémů jí porozumí i laici bez psychologického vzdělání.

Pokračování na: http://www.hanka.mablog.eu/2016/03/24/yoram-yovell-nepritel-v-mem-pokoji-a-jine-pribehy-z-psychoterapie/