Báseň o hašiši

ISBN: 80-7207-290-0

Volvox Globator (2005) 80-7207-290-0 64
Volvox Globator (1999)
Volvox Globator (1991)

Text nejznámějšího z "prokletých" básníků, esej o účincích hašiše. (Založil/a: karolina)

soniaf
  4. 12. 2011, 19:58
Velice poeticky pojmenovaná kniha není nic jiného než pojednání o výrobě, užívání, účincích a rizicích konopných výrobků. Konkrétně jakésy hašišové marmelády či másla, které moderní člověk ani nezná, jelikož se v dnešní době konopí spíše kouří.
Kniha je napsaná obdivuhodně dobře a přesně, vezmeme-li v úvahu dobu, ve které byla napsána a jaké tehdy byli vědecké poznatky a předsudky společnosti. Osobně se mi kniha líbila a jsem přesvědčená, že pan Baudelaire psal i z vlastních zkušeností, ačkoliv pořát tvrdí, že převypravuje příběhy lidí, které zná.:-) Další věc, kterou schledávám pozitivní je, že v kapitole, kde psal o rizicích užívání nezmiňoval rizika zdravotní, ale sociální či spíše "společenská" (při pravidelném a dlouhodobém užívání). Dobré mi to přišlo hlavně proto, že v dnešních článcích můžeme najít nejvíce rizika zdravotní, spojené s kouřením marihuany a tohle byl zase jiný a podle mě docela rozumný názor. Nechť ostatní čtenáři posoudí sami, já proti konopí nic nemám, ale nic se nemá přehánět...Knihu tedy můžu jen doporučit, už jen proto, že je to historický pohled na tuto problematiku.