Konec pana Y

Konec pana Y Originální název: The End of Mr. Y

Host - 2008
ISBN: 978-80-7294-271-8

Host (2008) 978-80-7294-271-8 446

Mladá literární vědkyně Ariel Mantová se ve své výzkumné práci věnuje obskurnímu spisovateli z 19. století Thomasi E. Lumasovi, jehož dílo Konec pana Y obestírá tajemství. Podle legendy každý, kdo si tento zapomenutý román přečetl, zanedlouho zemřel. Kniha je ovšem ztracená. O to víc je Ariel překvapená, když náhodou výtisk objeví v antikvariátě. Vědecký i literární zájem nakonec v racionálně uvažující Ariel zvítězí nad obavami ze smrtonosné kletby. Přitažlivá doktorandka se vydá na napínavou cestu za odhalením tajemství skrytého v knize. Ačkoli musí často jednat na vlastní pěst a riskovat život, v nesnázích ji pomohou její přátelé i kolegové z univerzity. (Založil/a: JanullQa93)

#záhady
Scarlett Thomas Scarlett Thomas
*??.??.1972

23.44
  24. 12. 2011, 13:54
Výborné, tato kniha nemá chybu! Výborná myšlenka, chytré, zábavné. Má to spád, nutí vás to číst až do rána. Někde jsem četla, že má potenciál stát se kultovní knihou a naprosto souhlasím. Nic povrchního, nabízí spoustu podnětů k přemýšlení.
misssicccka
  29. 10. 2010, 14:49
Když zprůměruju čtivost, perfektvní psychologii hlavní postavy Ariel, autorčino nadšení pro fyziku, moje utrpení při vědeckých pasážích a vemu v potaz to, že jsem to i přes naprosté fyzikální diletanství a nic co se dá nazvat zájem o teoretickou fyziku, vydržela a měla touhu dojít na konec knihy, pak mohu dát s klidným svědomím 3 hvězdy.
Zklamání, které jsem při tom ale pociťovala a pocit méněcennosti, že něčemu totálně neorzumím, radši nezmiňovat :)
Noctua
  10. 2. 2014, 13:34
Tato kniha mě úplně nadchla. I když se v ní mluví o vědeckých teoriích, které trochu unikají mému chápání, vůbec to nevadilo. Našla jsem si mezi řádkami jiné teorie. Postava Ariel je neuvěřitelně opravdová a věrohodná, se všemi fóbiemi, úchylkami, strachy a touhami. Přechod a fungování Troposféry stejně tak. Koexistence s naším vědomím a vnitřním vesmírem je popsaná úžasně srozumitelně a lákavě. Děkuji autorce i za prostou jednoduchou odpověď Apollóna Sminthe na otázku "čím si zasloužila tvoji božskou pomoc?".... "Čím? Tím nejstaromódnějším způsobem. Pomohla myši".
Quinty
  7. 4. 2014, 22:14
presne jak rika Noctua. i kdyz jsem ne uplne vsem teoriim rozumnela, vubec to nevadi. dojem z knihy je silny. opet je to ctive, zazivne, napinave, tajmne, postava ariel sympaticka, neni ani moc dobra ani moc spatna. takova akorat. po dlouhe dobe zase jedna lepsi kniha. doporucuji
Wensdy
  15. 3. 2012, 13:02
Tuto knihu jsem nedočetla, přestala mě ve 3/4 bavit. Přišlo mi to napsané zbytečně složitě. Škoda, ze začátku mě moc bavila :-(
Ef.Ghayn
  22. 6. 2011, 16:47
I přes neporozumění pasážím spojených s fyzikou jsem knize podlehl... Líbil se mi především děj - změněný stav vědomí.... Láska v tomto případě přichází naprosto osudově... Dá se říct, že osud je boj... Jak dlouho ho ale ovlivníš hrací konzolí???? :)