Portrét pana W.H.

Portrét pana W.H.
Originální název: The Portrait of Mr. W.H.

Romeo - 2008
ISBN: 978-80-86573-19-9

Romeo (2008) 978-80-86573-19-9 79

Literární záhada všech dob konečně vyřešena! Známý spisovatel Oscar Wilde objevil a se svou obvyklou bravurou literárně zpracoval převratnou teorii o tom, kdo byl oním tajemným panem W. H., kterému největší básník a dramatik všech dob William Shakespeare věnoval své úchvatné Sonety. Tato sličná novela se čte jako detektivka a potěší jak literární znalce, tak i milovníky rébusů a šarád. (Založil/a: Lucahr)

vladislaus
  4. 11. 2012, 7:17
Podle anotace jsem čekal příběh více detektivní a napínavý. Ale jinak není divu, že tuto knihu o platonické ( nebo reálné? ) lásce Shakespeara k muži napsal homosexuál Wilde.
rt12
  26. 10. 2014, 9:35
Obsahuje spoiler spoiler Příběh o záhadném portrétu a o příteli, který toužil odhalit komu Shakespeare posílal vášnivá milostná slova ve svých sonetech. Spekuluje zde, že byli určeny mladému herci Hughesovi. Oscar Wilde si zde pohrává s myšlenkou o Shakespearově homosexualitě. V tomto případě je ,, Přání otcem myšlenky". Kniha mě nenadchla a docela mi dalo práci prokousat se až do konce. Jediné co mě zaujalo byly citace samotných sonetů od Shakespeara.