Jak funguje sex

Originální název: How Sex Works

Dokořán - 2010
ISBN: 978-80-7363-293-9

Dokořán (2010) 978-80-7363-293-9 280

Zaskočilo vás někdy vaše tělo nebo city? Tato kniha vám pomůže pochopit, jak a proč k tomu došlo. Autor sleduje sexuální chování od prehistorie k dnešku a různé příklady si vypůjčuje i u ostatních živočišných druhů, aby co nejpřesněji vystihl roli, kterou plní sex v lidském životě dnes. Od popisu sexuálního ústrojí a jeho funkce se dostává až k fascinujícím biochemickým procesům, které ovlivňují sexuální přitažlivost. Nabízí nevšední poznatky o antikoncepci, plodnosti, homosexualitě, orgasmu a mnoha dalších aspektech sexuálního života moderního člověka, které před námi otevírají širokou škálu otázek: Může užívání hormonální antikoncepce ovlivnit, jakého partnera si žena vybere? Existují dvojčata, která mají stejnou matku, ale různé otce? A kdy jsou ženy nejnáchylnější k nevěře? Překvapivé odpovědi na tyto otázky nás vedou daleko za hranice toho, co běžně spojujeme s pojmem "sex". (Založil/a: y0p)

Sharon Moalem Sharon Moalem

dalimoni
  18. 4. 2013, 11:30
Název knihy evokuje bulvární čtení, ale opak je pravdou. Kniha je odbornou publikací, která se točí okolo sexu, ale není jenom o něm. Velmi zajímavé. Probíraná témata jsou např. antikoncepce a její historický vývoj, co nás přitahuje a jak nám "voní" lidé opačného či stejného pohlaví, pohlavně přenosné nemoci... atd., podáno zajímavou formou i pro laiky, i přesto je vysoká odbornost knihy zachována.
Autor doplňuje knihu i příklady sexuálního chování ve zvířecí říši a porovnává to s chováním lidí v této oblasti.