Dítě džungle

Dítě džungle Originální název: Dschungelkind

Ikar - 2006
ISBN: 80-249-0747-X

Ikar (2006) 80-249-0747-X 344

"Ve Ztraceném údolí, u zapomenutého národa, jsem byla šťastná. Všude jinde na světě si připadám ztracená."

Hluboko v pralese, ve „Ztraceném údolí“, si její rodiče pro sebe a své tři děti postavili dům, ke kterému bylo možné se dostat jedině po vodě nebo vzduchem. Malému blonďatému děvčátku se v džungli na první pohled zalíbilo. Naučila se lovit, lézt po stromech a plavat v řekách, kde se to hemžilo krokodýly. Věděla, jak šípem zabít jedovatého pavouka a rozdělat oheň bez zápalek. Namísto hranolků jedla pražený hmyz, místo žvýkaček žvýkala netopýří křídla. Naučila se, jak dovede být příroda krutá, ale také poznala, co znamená válka a nenávist mezi lidmi. U kmene Fayu, kde vyrůstala a kde se kdysi pěstoval kanibalismus, se každé provinění trestá smrtí. A přesto se děti tohoto kmene staly pro Sabinu bratříčky a sestřičkami. (Založil/a: remorseless)