Zlomená srdce aneb Moje první až jedenásctá vražda

Zlomená srdce aneb Moje první až jedenásctá vražda
Originální název: Gebrochene Herzen oder Mein erster bis elfter Mord. Das Schlampenbuch

Albatros - 2005
ISBN: 80-00-01545-5

Albatros (2005) 80-00-01545-5 188

Krátké povídky plné černého humoru, originální komiky a drzých nápadů vycházejí z každodenních banálních situací. Čtou se jedním dechem až po vyostřenou, obvykle groteskní pointu. Sama autorka říká, že jí záleží především na rytmu a v definitivní verzi hodně škrtá: raději o větu méně než o větu více. Její hrdinky klopýtají životem nejisté, rozpačité, s příliš slabými nervy a příliš silnými city. Hledají lásku. A když je život zklame, neváhají vzít do ruky nůž, jed nebo nůžky a pomstít se. Dělají zkrátka všechno to, co by "slušné ženy" nenapadlo ani ve snu. Nebo možná jenom ve snu. (Založil/a: remorseless)

Milena Moser Milena Moser
*13.07.1963

Olwyn
  26. 6. 2012, 14:04
Tuhle knížku jsem zkrátka nebyla schopná dočíst. Zasekla jsem se v polovině. Příběhy o vraždách jsou dobré, ale ty vložené krátké povídky mi drásaly nervy.