Originální název: The Valley of Decision

Omega - 2016
ISBN: 978-80-7390-175-2

Omega (2016) 978-80-7390-175-2 752
BB art (2007) 978-80-7381-026-9 814

Hlavním dějištěm tohoto generačního románu - rozsáhlé ságy rodiny Scottů - je Pittsburgh. Tam stojí jejich huť a v ní probíhá útrpný zápas mezi jejím majitelem Williamem Scottem a jeho odborově organizovaným dělnictvem. Děj se však později rozvíjí i v Londýně, Římě a dalších evropských městech a vrcholí líčením prvních ... (Založil/a: mumulentka)

Marcia Davenport Marcia Davenport
*09.06.1903 - †06.01.1996

Pett
  8. 1. 2017, 22:05
Stanete se členem této rodiny a přistihnete se, že nechcete jen stát v koutě a mlčky shlížet na jejich osudy, ale chcete se rozhodovat spolu s nimi... i přes zaprášenost a špínu Pittsburghu mě okouzlila právě ta čistota vyprávění, která je prostě božská... osudové "tanečky" Marie s Pavlem vás nenechají vydechnout... navíc mojí duši pošimralo magické vykreslení Prahy a v dnešní neutěšené době, plné velmi zvláštních českých podivností, i pojetí srdečné české povahy... to mě jako "roztetelilo" dost...
katapultova
  15. 7. 2011, 16:14
Sága má v mém vydání skoro 1000 stran, což by mohlo některé čtenáře odradit, měn se to ale nestalo, celý děj příběhu v podstatě nemá hluchá místa, a proto se čte jedním dechem. Fantastický román, který se těžko s něčím srovnává.
FireTight
  10. 12. 2011, 15:34
Rozsáhlá sága, v níž člověk s velkou chutí hltá příběhy několika generací rodiny Scottů, od jejich huti až po první dny druhé světové války. Ano, někoho sice může hned na začátku odradit tloušťka knihy, ovšem jděte do toho, tenhle příběh nemá slabší místo!
Jana Výtisková
  2. 6. 2012, 22:11
K zamyšlení stojí skutečnost, že jako předloha k hlavní postavě továrníka Pavla sloužil Jan Masaryk. Spisovatelka ho dobře znala, jelikož s ním několik let žila v Praze. Tři dny po jeho smrti se měli brát v Londýně. Proto nevěřím, že spáchal sebevraždu. Jestli byl opravdu takový, jak ho vylíčila v románu, nedivím se, že tehdejším mocipánům vadil. Je dobré si knihu přečíst s odstupem podruhé, když už se nepídíš po ději, ale vychutnáváš atmosféru románu a najdeš tam řešení mnohých životních situací. Jana