Cesta čaje, mysl čaje

Originální název: Tea Life, Tea Mind

PRAGMA - 2004
ISBN: 80-85213-06-0

PRAGMA (2004) 80-85213-06-0 110

Prostý úkon podávání a vděčného přijímání čaje je základem způsobu života, který se nazývá Čadó – Cesta čaje. Je-li miska čaje podávána v souladu s čajovou etiketou, vchází do hry kulturní syntéza širokého rozsahu s aspekty náboženství, morálky, estetiky, filozofie, kázně a společenských vztahů. S miskou čaje lze dosáhnout opravdového míru a mírumilovnost. (Založil/a: Fakoly)

Sōshitsu Sen Sōshitsu Sen
*??.??.1923

Ariko
  4. 9. 2014, 16:34
Jako bakalářská literatura- velmi poučné. Jako literatura pro nadšence- poučné. Ale jako obyčejné čtivo - spíše průměr.
Myrddin33
  23. 10. 2013, 20:21
Jako milovník čaje nemohu ani dát jiné hodnocení. Moudrost a krása čaje je fascinující. A rád bych svůj komentář ukončil citací z knihy, která mne byla velmi blízká:
"Často slýchám žertovné poznámky, že v mých žilách neproudí krev, ale čaj. Snad to ani není žádná nadsázka, protože mám sám někdy pocit, že jsem nebyl odkojen mlékem, ale čajem."